سفارت آمریکا در عربستان روز چهارشنبه برای شهروندان آمریکایی ساکن این کشور هشدار امنیتی صادر کرد.

سفارت آمریکا در عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد با توجه به گزارش‌هایی درباره احتمال حملات موشکی و پهپادی  به سوی «ریاض»، به شهرندان آمریکایی توصیه می‌شود با حفظ هوشیاری، اقدامات احتیاطی لازم را اتخاذ کنند.

در این بیانیه توصیه شده در صورت اقامت در بیرون از محل مسکونی و شنیدن صدای انفجار بلافاصله بر روی زمین دراز کشیده و از تماس با اجسام ناشناس به جامانده از انفجار موشک یا پهپاد اجتناب ورزند.

نیروهای یمنی بارها به تلافی حملات وحشیانه ائتلاف سعودی علیه شهروندان مظلوم یمنی، حملاتی را به زیرساختهای نظامی رژیم سعودی انجام داده‌اند.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، روز سه‌شنبه اعلام کرد که فرودگاه سعودی «ابها» (در جنوب عربستان سعودی) بار دیگر هدف حمله پهپادی قرار گرفته است. یحیی سریع در این ارتباط گفت که نیروی هوایی یمن، صبح امروز،  در یک عملیات هجومی یک نقطه نظامی مهم در فرودگاه ابها را هدف قرار داده‌اند.

سریع در ادامه گفت که این حمله با پهپادهای «قاصف ۲k» صورت گرفته است و برخورد مستقیم بوده است.او در ادامه تأکید کرد که عملیات‌های نظامی ارتش یمن علیه متجاوزان سعودی و محاصره این کشور ادامه دارد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند