به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، رئیس جمهور آمریکا در دور پیشین انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۶ موفق شد آراء مسیحیان انجیلی را با اکثریت قاطع از آن خود کند، اما به این رای دهندگان سفارش شده است در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، دونالد ترامپ را به زباله دان بسپارند.

یکی از نویسندگان برجسته‌ی مسیحی در مقاله‌ای با عنوان «چرا مسیحیان باید ترامپ را به زباله دانی بیاندازند» به هم کیشان خود سفارش کرده است در انتخابات پیش رو در دیدگاه‌های خود بازنگری کنند چرا که وی به این باور رسیده است که ترامپ هم به کشور و هم به آیین مسیحیت آسیب می‌زند.

«مت کافمن» در گفتگو با سی ان ان و در پاسخ به این پرسش که شما در مقاله تان از اینکه گفته اید «رئیس جمهوری ترامپ برای آرمان عیسی مسیح (ع) بد است» منظورتان چیست‎، گفت: «فکر می‌کنم شیوه‌های رفتاری وی در استفاده از قدرتش نه تنها برای کشور - به مفهوم کلی - زیان آور است و به اندازه کافی بد است بلکه اگر دیگران به رفتار‌های مسیحیان در زندگی شخصی شان دقت کنند و آن‌ها را با ترامپ پیوند بزنند آنگاه از هر چه مسیحی است دلزده می‌شوند و این نه تنها درباره‌ی دیدگاه مسیحیان در رابطه با سیاستگذاری عمومی صدق می‌کند بلکه مهم‌تر از همه، به نقطه نظر مسیحیان درباره‌ی کیش و آیین شان نیز باز می‌گردد و این موضوع باید برای مسیحیان بسیار نگران کننده باشد.»

وی درباره‌ی محبوبیت ترامپ در میان پیروان آیین‌های مختلف در آمریکا نیز گفت: «شاید بسیاری از مردم برخی رفتار‌های ترامپ را نادیده می‌گیرند، زیرا تمرکزشان بر امید به برخی سیاستگذاری‌هایی قرار می‌گیرد که او بتواند به سرانجام برساند و یا شاید از عملکرد خطرناک دموکرات‌های تندرو هراس دارند. من این نگرانی‌ها را درک می‌کنم و منشا آن‌ها را می‌دانم، اما فکر می‌کنم نوعی بصیرت ایدئولوژیکی لازم است که خطر را تنها در گروه‌های چپ گرای تندرو نبینیم بلکه راست گرا‌های تندرو هم خطرناک هستند. وقتی که رئیس جمهوری چنین بی ثبات، بی عاطفه و بیرحم در قدرت است نمی‌توان از طیف چپ و راست به مسائل نگریست بلکه باید از نگاهی کلی گرایانه مسائل را بررسی کرد.»

کافمن گفت شاید دیدگاه‌های او سبب شود برخی دوستانش رنجیده خاطر شوند، اما افراد بسیاری هستند که با او هم عقیده اند و او را پشتیبانی می‌کنند و همین موضوع برایش امیدبخش است.

این نویسنده‌ی مسیحی افزود همراه کردن افراد در دیدگاه‌های سیاسی در بسیاری موارد می‌تواند بدون نیاز به گفتگوی سیاسی اتفاق بیافتد. در برخی موارد تنها با مطرح کردن سخنان دیوانه وار و زشت و توهین آمیز ترامپ می‌توان دیگران را همراه کرد و خیلی زود پی برد بسیاری از افراد از چنین رفتاری ناخرسند می‌شوند و با برپا کردن انقلاب ضد ترامپ هم رای و هم عقیده هستند.

دستگاه‌های تبلیغاتی نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا دارند روز‌های پایانی را تا برگزاری انتخابات در روز سوم نوامبر با شتاب می‌تازند. انتخابات ریاست جمهوری با شرکت دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه و رقیب دموکرات او، جو بایدن شش روز دیگر برگزار می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند