حجت‌الاسلام حسن شجاعی عضو هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات دیدار اعضای این هیأت با آیت‌الله رئیسی رئیس دستگاه قضا اظهار داشت: در این نشست سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان و اعضای این هیأت حاضر بوده و آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضاییه، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی این قوه و القاصی‌مهر دادستان تهران حضور داشتند.

وی درباره جزئیات این نشست گفت: در ابتدای جلسه همه اعضای هیأت نظارت به اظهارنظر پرداختند و قاضی‌زاده هاشمی در این نشست نکاتی را درباره هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان داشتند. ضمن اینکه این اعضا تأکید بر نکته مقام معظم رهبری درباره تقویت هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان داشتند. ضمن اینکه ایشان در این باره فرموده‌اند که نمایندگان مجلس خوب هستند اما مهم آن است که خوب بمانند و این خوب ماندن را به هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس حواله دادند.

عضو هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس گفت: در این نشست درباره روابط بین این هیأت و قوه قضاییه مباحثی مطرح شد. 

شجاعی افزود: یکی از موضوعاتی که در این نشست بر آن تأکید شد استمرار برگزاری این جلسات بود.

وی درباره اظهارات آیت‌الله رئیسی در این نشست گفت: رئیس قوه قضاییه در جایگاه مهم هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان و نقشی که این هیأت در صیانت از نمایندگان می‌تواند ایفا کند داشتند. 

عضو هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس اظهار داشت: آیت‌الله رئیسی همچنین تأکید بر آن داشتند که قوه قضاییه نظیر هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس را در تشخیص رفتارهایی که احتمالاً خارج از مصادیق ایفای وظایف نمایندگی است بر نظر قوه قضاییه محترم دانستند و دستگاه عدلیه فقط در مواردی ورود می‌کند که این هیأت تشخیص دهد که این رفتار خارج از وظایف نمایندگی است و بر همین اساس قوه قضایی اقدام خواهد کرد.

شجاعی گفت: در این نشست تأکید شد که فضای همکاری و هم‌افزایی بین قوه قضاییه و هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس باشد و دو طرف از روابط صمیمانه‌ای که در این دوره مجلس بنا است شکل بگیرد، ابراز خرسندی کردند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند