شامگاه پنجشنبه (اول آبان‌) دونالد ترامپ و جو بایدن نامزدهای پنجاه‌ونهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای آخرین بار در یک مناظره تلویزیونی زنده رودرروی هم قرار گرفتند. اگرچه این مناظره از همه جهات نسبت به مناظره قبل که در اواخر ماه سپتامبر انجام شد اهمیت داشت، مخاطبان کمتری را به خود جلب کرد.

براساس آمار منتشر شده توسط موسسه تحقیقات رسانه‌ای نیلسن (Nielsen)، مناظره روز پنجشنبه ترامپ و بایدن تنها ۶۳ میلیون بیننده داشت که به معنای ریزش ۱۴ درصدی یا ۱۰ میلیون نفری در ۷۳ میلیون و ۱۰۰ هزار مخاطب مناظره اول است. در مقام مقایسه، آخرین دور مناظرات تلویزیونی نامزدهای دور پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۷۱ میلیون و پانصد هزار بیننده داشت.  

این آمار با در نظر گرفتن تعداد مخاطبان تمام شبکه‌هایی که این مناظره از آنها پخش شد، چون ای بی سی، سی بی اس، ان بی سی، فاکس نیوز، سی ان ان، ام اس ان بی سی، تلموندو، یونی‌ویژن، نیوزمکس، فاکس بیزینس نتورک و چند کانال دیگر محاسبه شده است.

اولین مناظره هیلاری کلینتون دموکرات و دونالد ترامپ جمهوریخواه در جریان رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۱۶، با ۸۴ میلیون بیننده، رکورد بیشترین مخاطب در بین مناظرات تاریخ انتخابات آمریکا را در اختیار دارد. این رکورد پیش‌تر در دستان جیمی کارتر و رونالد ریگان بود که در مناظره انتخاباتیشان حدود ۸۱ میلیون نفر را به پای تلویزیون آورد.  

سومین و آخرین مناظره انتخاباتی دو رقیب اصلی ریاست جمهوری آمریکا شامگاه پنجشنبه (اول آبان) در «نشویل» ایالت تنسی آغاز شد. سوال اول مجری درباره بحران شیوع کرونا در آمریکا بود، اما این مناظره سوال‌هایی در زمینه موضوع های مرتبط با امنیت ملی و تا حدودی سیاست خارجی هم داشت.

 جو بایدن نامزد حزب دموکرات و دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه در این دور از مناظرات فرصت داشتند در مدت ۹۰ دقیقه به سوالات مربوط به ۶ موضوع پاسخ داده یا همدیگر را به چالش بکشند.

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰  آمریکا پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا خواهد بود که قرار است سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) برگزار شود.

این مطلب برایم مفید است
30 نفر این پست را پسندیده اند