جلسه هم اندیشی صاحب نظران اعضای تشکل‌های فرهنگی بعد از ظهر امروز در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

قالیباف در این جلسه با تاکید بر اهمیت آموزش و پرورش گفت: اساس آموزش و پرورش در معلمانی است که عناصرهدایتگر و تربیت کننده جامعه به حساب می‌آیند سایر اتفاقات ذیل این مسئله شکل می‌گیرد ما در هر بخش و در هر مقطعی بخواهیم فعالیتی انجام دهیم باید صدای معلمان را بشنویم و آن‌ها را درک کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: باید تلاش کنیم جوانان متعدد و انقلابی را برای این حرفه جذب و صدای آن‌ها را بشنویم. آموزش و پرورش نهادی بزرگ و ساختار آن هم بسیار مهم است مسجد، محله، مدرسه و منزل ۴ محلی هستند که افراد در آن‌ها رشد می‌یابند و باید به آن‌ها توجه ویژه‌ای شود.

قالیباف گفت: در ۱۷ سال گذشته آموزش و پرورش و شهرداری به یک میزان تغییر مدیریتی داشته اند و این برای نهادی که به این میزان تاثیر گذار است خوب نیست.

وی افزود: ما آموزش و پرورش را رها کرده ایم و انتظار داریم طرح تحول ایجاد شود با چه امیدی و به چه حقی از سند تحول حرف می‌زنیم ما در بخش‌هایی غفلت کرده ایم در حالی که مقام معظم رهبری نسبت به آموزش و پرورش بسیار حساس هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: من تردیدی ندارم اگر حتی دغدغه‌های اقتصادی آموزش وپرورش را خدمت ایشان مطرح می‌کردیم مشکلات بودجه را حل می‌کردند مشکل ما پول نیست نظم ذهنی مان، رویکردمان و راهبرد‌ها و دغدغه هایمان به شکل شش دنگ در این کار نیست.

قالیباف ادامه داد: همان قدر که مسئله دفاع در کشور مهم است تربیت و آموزش وپرورش هم مهم است ما می‌توانیم با برنامه ریزی مدارس مخروبه را سامان دهیم همان طورکه پیش ازاین همه این اتفاق‌ها افتاده است.

وی گفت: مردمی سازی و خصوصی سازی باهم متفاوت است ما باید تلاش کنیم آموزش و پرورش را مردمی سازی کنیم با همان باوری که از گذشته داشتم آموزش و پرورش جزو دغدغه‌ها و اولویت‌های من است ابتدا آموزش و پرورش سپس سلامت بعد از آن زیرساخت‌های حمل و نقل راباید جدی گرفت مسئله نخبگان هم مسئله مهمی است که نیاز است به آن توجه شود و باید آن‌ها را جذب کنیم.

قالیباف گفت: شفاف سازی، هوشمند سازی، مردمی سازی و کار آمد سازی از رویکرد‌های ما است و به آن توجه ویژه‌ای داریم باید با ارتباط تنگاتنگی که شکل می‌دهیم آیین نامه‌های داخلی مان را اصلاح کنیم وسیاست‌هایی که مقام معظم رهبری ابلاغ کردند در دستور کارقرار دهیم.

در این جلسه نمایندگان تشکل‌های مختلف فرهنگیان به بیان دغدغه‌های خود پرداختند و مسائلی، چون وضعیت معیشتی فرهنگییان، نحوه جذب فرهنگیان، خیرین مدرسه سازی، توجه به منویات مقام معظم رهبری در آموزش و پرورش و توجه به سند تحول بنیادی مطرح شد.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند