نشریه آمریکایی نیوزویک نوشت، دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در تلاش است آستین تایس خبرنگار آمریکایی و ماجد کمالماز، پزشک روانشناس مفقود شده را بازگرداند. در حالی‌که دولت سوریه تمایل دارد تحریم‌های اعمال شده بر آن کاهش یافته و سربازان آمریکایی در ازای کمک به واشنگتن برای یافتن شهروندان مفقودش، از این کشور خارج شوند.

این نشریه به نقل از یک مقام امنیتی لبنان نوشت: عباس ابراهیم مدیر امنیت عمومی لبنان مقامات آمریکایی را در جریان اطلاعاتی از تایس و کمالماز قرار داده بود به طوری‌که با رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی آمریکا به مدت چهار ساعت ملاقات کرده بود. او در این دیدار خواسته‌های دمشق را به عنوان بخشی از مذاکرات مورد نظر با هدف پایان دادن به تردیدها درخصوص دو شهروند آمریکایی ربوده شده، مطرح کرده بود.

براساس گزارش این مجله، مسؤول امنیتی لبنان و یک منبع سوری آگاه تاکید کردند دمشق در تلاش است با دولت ترامپ درباره تدابیر مربوط به لغو تحریم‌هایی که اقتصاد کشور را نابود کرده به توافقی دست یابد. این توافق احتمالی همچنین شامل لزوم خروج نیروهای آمریکایی مستقر در پایگاه التنف در مرزهای سوریه و اردن است.

ابراهیم در سفر به واشنگتن تصریح کرده بود، پرونده‌های امنیتی را بررسی کرده که نمی‌تواند قبل از تکمیل کامل آن درباره‌شان صحبت کند.

سرلشکر عباس ابراهیم سال گذشته میلادی در تلاش‌هایی به منظور آزادی سام گودوین آمریکایی و کریستین لی باکستر کانادایی که در سوریه گروگان گرفته شده بودند، سهیم بود.

این مطلب برایم مفید است
17 نفر این پست را پسندیده اند