به دنبال اقدامات اسلام‌ستیزانه کشور فرانسه و سربریدن معلم تاریخ این کشور، اکنون «جرالد دارمنین» وزیر کشور فرانسه مدعی شد مسجدی در حومه پاریس به دلیل ترویج اسلام‌ستیزی بسته شد

این مسجد در شبکه اجتماعی فیس بوک ویدیویی را منتشر کرده که در آن از نحوه تدریس معلم مقتول انتقاد شده است.

همچنین بنابر اعلام وزیر کشور فرانسه ۳۴ عملیات پلیس علیه «افراد و انجمن‌های مرتبط با جامعه اسلام‌گرایان فرانسه» در حال انجام است.

البته دارمنین در این باره توضیح داد که هنوز مشخص نیست این افراد و نهاد‌ها با قتل معلم تاریخ در ارتباط باشند، اما هدف اصلی آن‌ها رساندن این پیام است که: «به دشمنان فرانسه حتی ثانیه‌ای فرصت داده نخواهد شد.»

دلیل بسته شدن این مسجد به گفته این مقام ارشد فرانسه آن است که مسئول این مسجد متهم به «تهدید و نشر آدرس محل تدریس معلم سربریده شده» است.

پیشتر نیز وزیر کشور فرانسه با ادعای تلاش برای مبارزه با آنچه افراط‌گرایی مذهبی خواند، از تعطیلی حداقل ۷۳ مسجد و مدرسه خصوصی اسلامی در سراسر فرانسه از ماه ژانویه تاکنون خبر داد.

دولت فرانسه در نظر دارد شماری از اتباع خارجی که مدعی است مظنون به «فعالیت‌های افراطی» هستند را از خاک این کشور اخراج کند.

رسانه‌های فرانسه شامگاه جمعه از حمله با سلاح سرد در شهر «پاریس» خبر دادند.

فردی که در جریان این چاقوکشی سر بریده شده یک معلم تاریخ بوده که به پیامبر (ص) توهین کرده و کاریکاتور‌هایی از او در کلاس به نمایش گذاشته بود.

مظنون این حادثه که یک جوان ۱۸ ساله چچنی و وابسته به گروه‌های افراطی بود به دست پلیس کشته شد.

روز گذشته (دوشنبه) نیز اخبار حاکی از آن بود که در راستای اجرای سیاست‌های اسلام ستیزی در فرانسه، پلیس این کشور به خانه چندین مسلمان که ادعا کرده است از افراطیون هستند، حمله کرد.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند