حسن رسولی عضو شورای شهر تهران درباره حساب‌های درآمد و هزینه شهرداری طی ۶ ماه نخست امسال اظهار داشت: ‌شهرداری بر اساس بودجه مصوب موظف بوده در برش عملکردی ۶ ماهه نخست خود نسبت به تأمین منابع در ثبت ۱۵ هزار و ۲۸۷ میلیارد تومان اقدام کند که طی این دوره ۶ ماهه مبلغ ۹ هزار و ۴۷۷ میلیارد تومان و معادل ۶۲ درصد درآمد کسب کرده است.

وی افزود: طی ۶ ماهه نخست امسال کسری عملکرد ۵ هزار و ۸۰۹ میلیارد تومانی معادل ۳۸ درصد نسبت به بودجه مصوب مشاهده می‌شود. همچنین از کل درآمد ۶ ماهه ۳۱ درصد آن درآمد پایدار و ۶۹ درصد آن درآمد ناپایدار است.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: همچنین شهرداری در این مدت اجازه داشته حداکثر تا سقف اعتبار مصوب به مبلغ ۱۳ هزار و ۶۳۳ میلیارد تومان هزینه کند که طی دوره اعلام شده مبلغ ۹ هزار و ۶۱۳ میلیارد تومان هزینه در دفاتر ثبت شده و از این مبلغ ۹۷درصد آن به صورت پرداخت‌های نقدی و ۳ درصد آن غیرنقدی بوده است.

رسولی اعلام کرد: هر چند کاهش ۲۰ درصد کسب درآمد نسبت به مدت مشابه سال قبل به دلیل رکود پیش آمده در فضای کسب و کار و افزایش ۳۸ درصدی بودجه مصوب ۶ دوازدهم سال جاری نسبت به سال گذشته بوده است ولی این دو عامل نه تنها از حناچی رفع تکلیف نمی‌کند بلکه اهتمام آنها را مضاعف خواهد کرد.

وی گفت: هزینه‌های ۶ ماهه ۹۷ درصد نقدی است و از ۲۰ درصد بودجه نقد فقط ۳ درصد تحقق یافته لذا باید اقدامات لازم صورت گیرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند