منابع خبری گزارش دادند که اولین هیأت رسمی امارات، امروز (سه‌شنبه)،‌ وارد فلسطین اشغالی شده است.

پیشتر مقامات اماراتی اعلام کرده بودند که هیأت اماراتی را «حمید عبید الطایر» وزیر مشاور امارات در امور دارایی و «عبدالله بن طوق المری»‌ وزیر اقتصاد این کشور ریاست خواهد کرد.

از طرفی دیگر،‌ منابع خبری گزارش داده بودند که «استیو منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا  و «آوی برکویتز» نماینده ویژه آمریکا در امور غرب آسیا در این دیدار حضور خواهند داشت.

مقامات صهیونیست در ارتباط با این سفر خبر دادند که این دیدار به مدت پنج ساعت به طول خواهد انجامید.

منابع خبری گزارش دادند که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای استقبال از هیأت اماراتی در فروگاه حاضر شده است.

شبکه «الجزیره» نیز در ارتباط با این سفر گزارش داد که دو طرف در این چندین توافق امضا خواهند کرد که مهم‌ترین آن امضای توافق لغو روادید خواهد بود.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در این ارتباط ضمن اعلام اینکه سفر‌های دیگری میان دو طرف صورت خواهد گرفت، گفت که روادید میان طرفین لغو خواهد شد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه گفت که دو طرف در این دیدار چهار توافق امضا خواهند کرد.

 وزیر مشاور امارات در امور دارایی نیز در ارتباط با توافق‌هایی که میان دو طرف امضا خواهد شد، گفت: «همکاری اقتصادی با اسرائیل به‌صورت ملموس محقق خواهد شد».

تحولات صورت گرفته میان دو طرف پس از آن است که در تاریخ پانزدهم سپتامبر گذشته رژیم صهیونیستی و امارات با وساطت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا عادی‌سازی کامل روابط خود را اعلام کردند.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند