به گزارش روسیا الیوم، «استیو بنن» مشاور سابق« دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بر این باور است که اگر ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر آینده شکست بخورد بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کند.

بنن در گفت و گو با روزنامه «استرالی»گفت:« پایانی برای دونالد ترامپ نخواهید دید.در روز انتخابات پیروز می شود. من می توانم از همین الان پیش بینی کنم که اگر به دلیل خاصی بایدن پیروز این انتخابات اعلام شود،ترامپ اعلام خواهد کرد که خودش را برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ کاندید می کند.»

استراتژیست ارشد سابق ترامپ تصریح کرد که نتایج انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا احتمالا« در دیوان عالی آمریکا مورد اعتراض قرار می گیرد» و بعید است که به رسمیت شناختن نتایج و حل مشکل در این زمنیه به سرعت صورت گیرد.

بنن در ستاد انتخاباتی ترامپ در سال ۲۰۱۶ یکی از پست های اصلی را برعهده داشت و بعدا به عنوان استراتژیست ارشد در کاخ سفید منصوب شد اما در آگوست ۲۰۱۷ تصمیم به استعفا گرفت.برخی از رسانه ها اعلام کردند که رابطه بنن با ترامپ بسیار پیچیده و خطرناک بود.

از سوی دیگر،  تیم مشرف بر ستاد تبلیغات انتخابات «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا سفارش کرده است که ترامپ طی مناظره تلویزیونی دوم با «جو بایدن» کاندیدای دموکرات ها، آرامش خود را حفظ کند و وسط حرف های رقیب خود نپرد.

برخی منابع در ستاد انتخاباتی ترامپ گفتند که دستیاران وی به ترامپ نصیحت کردند که با صدای آرام تری صحبت کند و شوخی بیشتری بکند.

تیم انتخاباتی ترامپ با این سفارش امیدوار هستند که ترامپ کاری کند بایدن «پیرمردی وراج» نشان داده شود.

این منابع بر این باورند که ترامپ باید« به رای دهندگان اجازه دهد به نفع او رای دهند و در جریان مناظره بایدن را نجات ندهد.»

دستیاران ترامپ انتظار دارند که رئیس جمهور در مناظره آینده به چیزی که درباره «هانتر» پسر جو بایدن منتشر شده است بپردازد.

روزنامه نیویورک پست چهارشنبه گذشته نامه های هانتر بایدن از طریق ایمیل را منتشر کرد و مشخص شد که بایدنِ پسر مظنون به سازماندهی دیدار نماینده شرکت گاز اوکراینی«پوریزما» با پدرش است آن زمان که جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا بوده است.

سخنگوی این شرکت در یکی از نامه ها از هانتر خواست که درباره چگونگی استفاده از نفوذش « به نیابت از شرکت» نصحیتش کند این در حالی است که ترامپ بایدن را متهم به دروغ و دست داشتن در فساد متهم کرد.

قرار است آخرین مناظره تلویزیونی میان ترامپ و بایدن قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا  روز پنجشنبه آینده در شهر«ناشفیل» در ایالت«تنسی» برگزار شود.

در این مناظره مسائلی مانند مبارزه با کرونا،اوضاع خانواده های آمریکایی، مشکلات نژادی در ایالات متحده آمریکا، مشکلات تغییرات آب و هوایی و مسائل امنیت ملی مطرح خواهد شد.

 در تحولی دیگر، رئیس جمهور آمریکا به سناتور برجسته جمهوریخواه کنگره این کشور که هشدار داده بود رسیدگی ترامپ به شیوع ویروس کرونا و رهبران مستبد منجر به راه افتادن«حمام خون جمهوریخواهان در سنا» در انتخابات سوم نوامبر آینده می شود، به شدت حمله کرد.

ترامپ در توئیتی در حساب شخصی خود در توئیتر نوشت سناتور «بن ساس» در میان ۵۳ عضو جمهوریخواه مجلس سنا کمترین تأثیر را دارد.

رئیس جمهور آمریکا افزود:«بن ساس باری بر دوش حزب جمهوری خواه شکل می دهد و برای ایالت نبراسکای بزرگ نیز یک مشکل به شمار می رود. به جز این وی مرد بسیار عالی است.»

بن ساس سناتور جمهوری‌خواه آمریکا با انتقاد شدید از عملکرد ترامپ و رانده شدن رای‌دهندگان از حزب جمهوری‌خواه در نتیجه اقدامات وی، درباره از دست رفتن کرسی‌های این حزب در سنا و غالب شدن حزب دموکرات هشدار داد.

 بن ساس  سناتور جمهوری‌خواه هشدار داد عملکرد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در مقابله با همه‌گیری کرونا و بیگانگی رای‌دهندگان با وی می‌تواند منجر به «حمام خون جمهوری‌خواهان» در سنای آمریکا در ماه نوامبر (ماه انتخابات) شود.

 روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز»در این زمینه گزارش داد که وی گفت: اکنون احتمال به راه افتادن حمام خون (حزب) جمهوری‌خواه در سنا وجود دارد و به همین خاطر هرگز سوار قطار ترامپ نشدم. برای همین موافقت نکردم که در کمیته انتخاب مجدد او باشم و به همین دلیل برای او تبلیغ نمی‌کنم.

او در ادامه شکست ترامپ در انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) را محتمل دانست و گفت خطر سونامی آبی (رنگ انتخاباتی حزب دموکرات) آن‌ها را تهدید می‌کند.

این سناتور که تکلیف کرسی خودش هم در سوم نوامبر تعیین خواهد شد، از سیاست خارجی ترامپ هم انتقاد کرد و گفت او متحدان را رانده و حقوق بشر را نادیده گرفته است.

در صوتی که از صحبت‌های ساس در یک ویدئو کنفرانس به دست وبگاه خبری آمریکایی «واشنگتن اگزمینر» رسیده، او ترامپ را عامل اصلی تمایل جوانان به نامزدهای دموکرات در انتخابات‌های آینده آمریکا دانسته است.

ساس بارها از ترامپ انتقاد کرد و قبل از انتخابات سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که وی ترامپ را تأیید نمی کند با وجود این به بیشتر سیاست های ترامپ در کنگره رای مثبت داد.

وبگاه هیل نیز در گزارشی به این موضوع پرداخته که بسیاری از اعضای ارشد حزب جمهوری‌خواه با پذیرش احتمال پیروزی حزب دموکرات در انتخابات آتی، به دنبال فاصله گرفتن از ترامپ برای حفظ اکثریت خود در سنای آمریکا هستند.

این در حالی است که روز گذشته «هیلاری کلینتون»وزیر خارجه اسبق آمریکا در پی برتری «جو بایدن» کاندیدای دموکرات ها بر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در نبرد ارزیابی تلویزیونی آن هم با فاصله یک میلیون تماشاگر در مبارزه روز پنجشنبه ترامپ را مورد تمسخر قرار داد.

تعداد تماشاگران بایدن در شبکه «ای بی سی»وابسته به «والت دیزنی»۱۴.۱میلیون نفر بود این در حالی بود که ترامپ فقط توانست ۱۳.۵ میلیون تماشاگر را در شبکه «ان بی سی» وابسته به شرکت«کومکاست» جذب کند.

کلینتون در حساب شخصی خود در توئیتر نوشت:«آمریکایی ها از شوهای واقعی ترامپ به ستوه آمدند بگذارید آن را تا ابد لغو کنیم؛آیا این چنین نیست؟»

شبکه تلویزیونی «سی ان ان» نیز در تویئتر خود نوشت: «این نتیجه عملی است که هیچ کس در این زمینه آن را پیش بینی نکرده بود».

در همن حال، شبکه ان بی سی به دلیل آن که زمان ترامپ را در همان زمانی مشخص کرده بود که شبکه «ای بی سی» برای بایدن در عمل مشخص کرده بود مورد انتقاد قرار گرفت زیرا رای دهندگان مجبور بودند  یکی از کاندیداها را که به شکل زنده می بینند، انتخاب کنند.

پس از پیروزی بایدن در نبرد ارزیابی ها «تی جی داکلو»مسئول رسانه ای ستاد انتخاباتی بایدن در توئیتر نوشت:« به نظر می رسد شب گذشته تعداد زیادی از مردم به مشاهده رهبر(منظورش بایدن است) اهمیت دادند که دارای برنامه ای روشن برای کنترل شیوع کرونا و بازگشت آمریکایی ها سر کار دارد، آن هم بیشتر از این دروغگوی(منظورش ترامپ است) جنجالی، هوچی گر هرج و مرج طلب که با ضعفش ما را به این هرج و مرج گسترده رسانده است».

این در حالی است که پیش از این رتبه‌بندی «نیلسن» که یک نظام اندازه‌گیری و سنجش تعدادِ مخاطبان و تماشاگران است، نشان داده تعداد تماشاگران حضور تلویزیونی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در برنامه شبکه «ای‌بی‌سی» از تعداد بینندگان حضور تلویزیونی رئیس‌جمهور آمریکا که در برنامه شبکه «ان‌بی‌سی» حضور یافت، بیشتر بوده است.

آماری که روز جمعه منتشر شد نشان داده ۱۳.۹ میلیون تماشاگر صحبت‌های بایدن را که در برنامه ای‌بی‌سی حضور یافت و از این شبکه پخش شد، تماشا کردند؛ در حالی که ۱۰.۶ میلیون نفر تماشاچی برنامه ان‌بی‌سی با حضور ترامپ بودند.

حتی وقتی تعداد تماشاگران «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» و «سی‌ان‌بی‌سی» شبکه‌های متعلق به ان‌بی‌سی که برنامه ترامپ را پخش کردند هم به تعداد تماشاگران اضافه شد باز هم تعداد کل تماشاگران برنامه ترامپ به ۱۳ میلیون نفر رسید که کمتر از بایدن بود.

این در حالی است که ترامپ همیشه به توانایی خود در کسب آمار تلویزیونی به عنوان نشانه محبوبیتش در بین مردم آمریکا افتخار کرده است. به طور مثال بعد از اولین مناظره خود با بایدن او مدعی شد در جلب مخاطب توانسته رقیب دموکراتش را شکست دهد.

قبل از دوئل تلویزیونی بامداد جمعه به وقت ایران که بعد از لغو دومین مناظره انتخاباتی دو نامزد درپی ابتلای ترامپ به کرونا و عدم پذیرش برگزاری مناظره به صورت مجازی از سوی او انجام شد، «جیسون میلر» مشاور ارشد ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهور آمریکا پیش‌بینی کرده بود که حضور تلویزیونی ترامپ بینندگان بیشتری نسبت به بایدن خواهد داشت.در این آمار تعداد کسانی که به صورت آنلاین برنامه دو نامزد را تماشا کردند، محاسبه نشده است.

از سوی دیگر، در یک نظر سنجی که شبکه «ان بی سی نیوز» و روزنامه «وال استریت ژورنال» روز جمعه انجام دادند بایدن ۱۱ درصد از ترامپ جلوتر است و این رقم همان رقمی است که هیلاری کلینتون سه هفته قبل از برگزاری انتخابات سال ۲۰۱۶ از ترامپ جلو بود اما در نهایت با فاصله اندکی از وی شکست خورد.

شایان ذکر است که انتخابات آمریکا در سوم نوامبر آینده برگزار می شود و طی آن رئیس جمهور و معاون وی، همه اعضای مجلس نمایندگان که تعداد آن ۴۳۵ نفر است، یک سوم اعضای مجلس سنا در کنگره و ۱۳ فرماندار ایالت ها انتخاب می شوند.

این مطلب برایم مفید است
22 نفر این پست را پسندیده اند