دکتر علیرضا زالی روز دوشنبه در حاشیه مراسم تشییع پیکر دکتر محمد زارع جوشقانی شهید مدافع سلامت و رییس بیمارستان شهید لبافی نژاد در جمع خبرنگاران افزود: تهران در چند هفته اخیر هیچ تغییری در شاخص های ابتلا به بیماری کرونا نکرده و تقریبا در روزهای اخیر کماکان شاهد میزان افزاینده بستری، مراجعین سرپایی و مرگ و میر ناشی از کرونا بودیم.

وی با یادآوری این که تهران در پیک سوم به سر می برد، تاکید کرد: در این پیک اتفاقات جدیدی رخ داده که از جمله آن می توان به مراجعه بدحال تر بیماران کرونایی به مراکز درمانی اشاره کرد. مدت اقامت بیماران در بیمارستان های تهران نسبت به پیک اول و دوم طولانی تر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، یکی از مهم ترین موضوعات در این زمینه را مراجعه دیرهنگام بیماران به مراکز درمانی اعلام کرد و گفت: بیمارانی که در این پیک به مراکز درمانی مراجعه می کنند به صورت جمع خانوادگی هستند، در حالی که در پیک های اول و دوم کمتر این الگو را مشاهده می کردیم.

افزایش تعداد بیمارانی که مستقیم از اورژانس به بخش مراقبت های ویژه منتقل می شوند

زالی با بیان این که تعداد بیمارانی که مستقیم از اورژانس وارد بخش مراقبت های ویژه می شوند نسبت به پیک های قبلی افزایش بیشتری را نشان می دهد، تصریح کرد: در روز گذشته در تهران ۱۶۲ بیمار مستقیم در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند، به علت بدحالی حتی در بخش بستری نشدند و مستقیم به بخش مراقبت های ویژه انتقال یافتند.

وی افزود: حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد مراجعین روزانه به بیمارستان های استان تهران نیازمند دریافت خدمات درمانی ویژه در بدو ورود هستند.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران ادامه داد: پیک دوم و سوم بیماری کرونا در تهران به هم متصل شدند و یک حالت پیوستگی به هم پیدا کردند که این موضوع در پیک بعدی ما را می تواند نگران کنند.

به گزارش ایرنا، دکتر محمد زارع جوشقانی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، متخصص چشم و فوق تخصص قرنیه، رییس مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهید دکتر لبافی نژاد، پس از روزها نبرد سخت با بیماری کرونا، روز گذشته چشم از جهان فرو بست و به دو برادر شهیدش پیوست.

پیکر دکتر زارع جوشقانی شهید مدافع سلامت امروز با حضور خانواده و جمعی از همکاران آن مرحوم در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تشییع شد و سپس پیکر این مدافع سلامت راهی زادگاه وی شهر کاشان شد تا در آنجا دفن شود.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند