مردم این کشور در مناطق مختلف با حضور در خیابان ها علیه توافق سازش رژیم آل خلیفه با رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.

معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی که بر روی آن ها نوشته شده بود: «صهیونیست ها از کشور ما بیرون بروید... توافق شما باطل است» و «همه توافق ها با صهیونیست ها باطل است و رژیم بحرین مشروعیت ندارد» علیه اقدام رژیم آل خلیفه مخالفت خود را با این سازش نشان دادند.

پیش‌تر جمعیت الوفاق بحرین با صدور بیانیه ای با اشاره به اینکه دولت بحرین به صورت یکطرفه در انعقاد توافق‌نامه‌ها و قراردادهای مغایر با قانون اساسی و حاکمیت ملی تصمیم‌هایی را اتخاذ کرده که در بحرین از اجماع و ارزش‌های ملی و قومی برخوردار نیست، اعلام کرده بود: مردم بحرین باید نظر خود را درباره این توافق نامه غیرقانونی (عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی) بیان کنند و دلیل این اقدام آن است که این حکومت در زمانی توافقنامه را امضا می‌کند که بیشترین اشکال ظلم و سرکوب را اعمال کرده و از اعتراض شهروندان نسبت به توافق نامه عادی‌سازی که ماه گذشته بین دولت بحرین و رژیم اشغالگر صهیونیستی امضا شد، جلوگیری می‌کند و نیاز است که بحرین زور و ستم بیش از حد با استفاده از ابزارهای نظامی و امنیتی را متوقف سازد.

بحرین و رژیم صهیونیستی  یکشنبه شب برای برقراری روابط کامل دیپلماتیک و همکاری‌های اقتصادی توافق امضا کردند.

قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی شامگاه سه شنبه (۲۵ شهریور ۱۳۹۹) به صورت رسمی در حضور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست ها آشکار و رسمی کردند.

این قرار داد از همان زمان و بسرعت آثار و تبعات خود را در امارات و بحرین نشان داد و سفر امروز هیأت جامع رژیم صهیونیستی در کنار هیأت آمریکایی به منامه و سپس ابوظبی و انعقاد قراردادهای متعدد نشان از اجرای برنامه ها و طرح های ضد اسلامی در منطقه دارد؛ طرح هایی که در راستای منافع و تأمین امنیت رژیم صهیونیستی و علیه مسلمانان است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند