در این راستا دونالد ترامپ پیامی توئیتری از گروه راستگرا و هوادارش به نام «کیوانان» را باز نشر کرده که معتقدند براساس یک تئوری توطئه‌ «بدل بن لادن به قتل رسیده و شخص اصلی همچنان زنده است.»

به نوشته این وبگاه خبری این اقدام ترامپ موجب می‌شود در انتخابات ماه نوامبر (۱۳ آبان) سال جاری افراد ارتشی آمریکا به او رأی ندهند.

مقامات نظامی آمریکا نیز می‌گویند حمایت و بازنشر کردن مطالب مشکوک از سوی ترامپ هیچ کمکی به او در انتخابات نخواهد کرد.

«گری اشمیت» کارشناس مسائل امنیت ملی در مؤسسه «امریکن اِنترپرایز» نیز در این باره گفته است: «پافشاری ترامپ بر اینکه خبر کشته شدن بن لادن جعلی است و بدلش به قتل رسیده، بدون شک کمکی به او در انتخابات نخواهد کرد.»

این کارشناس در ادامه نیز افزود: «اینگونه به نظر می‌رسد که رئیس جمهور بر این باور است که سربازان فریب خورده‌اند، این رفتار او کمکی برای او نخواهد بود.»

به تازگی دونالد ترامپ پیامی متعلق به گروه کیوانان را بازنشر کرده که می‌گوید بن لادن همچنان زنده است. حساب کاربری منتشر کننده این پیام از آن زمان تعلیق شده است. اما روز بعد نیز ترامپ ویدئویی بی‌اساس را درباره زنده بودن بن لادن منتشر کرد.

پس از آن نیز درپیامی توئیتری نوشت: «شخصی این ایده را مطرح کرد و من هم آن را بازنشر کردم. مردم خودشان می‌توانند تصمیم بگیرند آن را باور کنند یا نه.»

در مصاحبه‌ای با شبکه ان‌بی‌سی نیز گفت: «این تنها بازنشر کردن پیام بود و من خیلی این کار را انجام می‌دهم.»

 

این مطلب برایم مفید است
70 نفر این پست را پسندیده اند