به گزارش راشاتودی، گزارش نشریه لانست نشان می‌دهد که احتمال دارد طی ۳۰ سال آینده هند با پشت سر گذاشتن ژاپن به سومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شود.

این تحقیق که طی ماه‌های نخست سال جاری انجام شده است بر اساس تغییر سن نیروی کار انجام شده و سپس بر همین مبنا پیش‌بینی‌هایی نسبت به حجم تولید ناخالص داخلی برای دهه‌های آینده ارائه شده است.

بنا به پیش‌بینی مؤسسه لانست، هند در حدود سال ۲۰۳۰ بیشترین نیروی کار درجهان را خواهد داشت و این روند تا سال ۲۰۵۰ ادامه خواهد یافت.

علیرغم آنکه ممکن است پس از سال ۲۰۵۰ تعداد نیروی کار در هند کاهش یابد اما همچنان این کشور تا پایان قرن جاری در صدر کشورهای با بیشترین نیروی کار باقی خواهد ماند.

در سال ۲۰۱۷ هند هفتمین اقتصاد بزرگ جهان بود و حالا در رده پنجم جهان قرار دارد.

تغییرات جمعیتی احتمالا باعث خواهد شد که هند تا سال ۲۰۳۰ پس از آمریکا، چین و ژاپن به چهارمین اقتصاد جهان بدل شود و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۵۰ این کشور از ژاپن سبقت گرفته و جایگاه سوم را از آن خود کند.

این پیش‌بینی حاکی از آن است که پس از سال ۲۰۵۰ هند تا سال ۲۱۰۰ همچنان پس از آمریکا و چین  همچنان سومین اقتصاد بزرگ جهان باقی خواهد ماند.

این گزارش البته نکات جالب دیگری داشت چرا که پیش‌بینی کرده در سال ۲۰۳۵ چین آمریکا را پشت سر گذاشته و به اقتصاد نخست جهان تبدیل خواهد شد.

از آنجا که انتظار می‌رود جمعیت چین رو به کاهش گذاشته و همین امر رشد اقتصادی آن را تحت تاثیر قرار دهد لانست پیش‌بینی کرده که آمریکا دوباره در سال ۲۰۹۸ به اقتصاد برتر جهان تبدیل خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند