بنا بر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی وزارت خارجه اتریش امروز اعلام کرد علیرغم آنکه تست کرونای شالنبرگ مثبت اعلام شده است اما هنوز هیچ علائمی را در این خصوص بروز نداده است و در قرنطینه خانگی به سرمی‌برد.

طبق این گزارش، وزیر خارجه اتریش روز چهارشنبه هفته جاری در نشست شورای وزرا و جلسه عمومی شورای ملی حضور یافته است که البته ظاهراً در این جلسات از ماسک استفاده کرده بود.

رسانه‌های محلی گزراش کرده‌اند که تمامی اعضای دولت به واسطه ارتباط با شالنبرگ امروز (شنبه) مورد آزمایش قرار خواهند گرفت.

برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که احتمالاً شالنبرگ روز دوشنبه هفته جاری در شورای وزیران خارجه در لوکزامبورگ به ویروس «کووید-19» آلوده شده است.

ابتلای وزیر خارجه اتریش به کرونا در شرایطی صورت گرفته است که گزارش‌ها در هفته‌ها و روزهای اخیر حکایت از تسریع شیوع کرونا در کشورهای اروپایی دارد.

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه هفته جاری اعلام کرد که کشورهای اروپایی طی هفته گذشته بیش از ۷۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده‌اند که بالاترین آمار از زمان آغاز همه‌گیری کرونا به شمار می‌آید.

طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون دستکم ۶۱ هزار و ۳۸۷ نفر از مردم اتریش به کرونا مبتلا شده‌اند و از آن میان ۸۸۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند