رابرت اوبرایان در این بیانیه ضمن تأیید خبر آزادی دو شهروند آمریکایی که در یمن زندانی بوده‌اند، اعلام کرد: «ایالات متحده از آزادی ساندرا لولی و مایکل گیدادا که در یمن تحت اسارت حوثی‌ها بودند، استقبال می‌کند. ما همچنین به خانواده بلال فتین که جسدش از یمن به کشور بازخواهد گشت نیز تسلیت می‌گوییم.»

وی افزود: «ما صمیمانه از هیثم بن طارق سلطان عمان و سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی بابت تلاش‌هایشان برای تضمین آزادی شهروندانمان تشکر می‌کنیم. رئیس‌جمهور ترامپ همچنان آزاد کردن و بازگرداندن آمریکایی‌هایی که در کشورهای خارجی زندانی هستند را در اولویت قرار می‌دهد.»

ساعاتی پیش نشریه آمریکایی وال‌استریت ژورنال در گزارشی ضمن اعلام خبر آزاد شدن دو شهروند آمریکایی توسط یمنی‌ها، مدعی شد که انصارالله یمن در ازای آزادی این شهروندان آمریکایی خواستار آزادی ۲۸۰ نفر از اسرای خود توسط ائتلاف سعودی شده است.

وال‌استریت ژورنال گزارش داد که امروز چهارشنبه یک فروند هواپیمای متعلق به نیروی هوایی عمان در فرودگاه صنعا به زمین نشسته و پس از پیاده کردن دهها نفر از نیروهای انصارالله، همراه با دو شهروند آزاد شده آمریکایی و جسد یک آمریکایی دیگر (بلال فتین) پایتخت یمن را ترک کرده است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند