در بیانیه ریاست جمهوری لبنان در این خصوص آمده است: «میشل عون رئیس جمهور لبنان تصمیم گرفت که رایزنی‌ها با اعضای پارلمان لبنان را که قرار بود، فردا پنجشنبه پانزدهم اکتبر ۲۰۲۰ برگزار شود، به مدت یک هفته به تعویق اندازد.»

بر اساس این بیانیه، گفت‌وگوهای میشل عون با نمایندگان پارلمان درباره انتصاب مامور تشکیل کابینه جدید به ۲۲ اکتبر ۲۰۲۰ موکول شد، زیرا برخی فراکسیون‌های پارلمانی به دلیل بروز برخی مشکلات که حل آن نیاز به کار دارد، درخواست به تعویق انداختن این رایزنی‌ها را کردند.

این در حالی است که منابع نزدیک به ریاست پارلمان لبنان خبر دادند که نبیه بری رئیس پارلمان لبنان با به تعویق افتادن رایزنی‌های پارلمانی برای تعیین نام نامزد نخست وزیری حتی برای یک روز هم مخالف است.

«مصطفی ادیب» مامور قبلی تشکیل کابینه لبنان بود که پنجم مهر ماه با شکست  در به تفاهم رسیدن با طرف‌های سیاسی درباره ساختار کابینه و وزرای آن کناره‌گیری کرد.

به دنبال انفجار مهیب منطقه بندرگاه بیروت که روز چهارم اوت (۱۴ مرداد)  به وقوع پیوست و بیش از ۱۹۰ کشته و ۶۵۰۰ مجروح به دنبال داشت، بحران سیاسی در لبنان دوباره تشدید شده و «حسان دیاب»‌ نخست‌وزیر پیشین این کشور استعفا کرد و مصطفی ادیب با رأی پارلمان لبنان به عنوان مأمور تشکیل کابینه در این کشور انتخاب شده بود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند