دبیرکل اجلاس بین‌المللی مجاهدان در غربت گفت: همت شهیدان سلیمانی و طهرانی مقدم ما را در شرایطی قرار داده که دشمنان علی‌رغم اینکه درباره ما حرف‌هایی می‌زنند، اما می‌دانند که اگر بزنند، می‌خورند.

محمد طهرانی مقدم، دبیرکل اجلاس بین‌المللی مجاهدان در غربت در بخشی از نشست خبری پنجمین اجلاس بین‌المللی «مجاهدان در غربت»، با محوریت «فلسطین، نظم و آینده جهانی» گفت: به‌یاد دارم زمانی که در جنوب لبنان بودم، حاج حسن طهرانی مقدم و حاج قاسم سلیمانی به جنوب لبنان آمدند. آنها گفتند از اینجا تا اسرائیل، ۱۵۰ کیلومتر بیشتر فاصله نیست، پس چرا ما موشک‌های دوربرد با هزینه بالا از ایران بزنیم.

وی ادامه داد: از آن زمان به بعد بود که آنها با کمک شهید مغنیه و همرزمانش، موشک‌های ۱۵۰ کیلومتر با سوخت جامد را طراحی و تولید کردند.

طهرانی مقدم با ‌اشاره به بازدید چند سال قبل رهبر معظم انقلاب از سازمان جهاد خودکفایی سپاه، بیان داشت: ایشان این جمله معروف را گفتند که چنانچه کوچک‌ترین خطایی از دشمن سر بزند، حیفا و تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم.

وی تأکید کرد: همت شهیدان سلیمانی و طهرانی مقدم ما را در شرایطی قرار داده که دشمنان علی‌رغم اینکه درباره ما حرف‌هایی می‌زنند، اما می‌دانند که اگر بزنند، می‌خورند.

وی با ‌اشاره به عیادت چند سال قبل رهبر انقلاب از مادر شهید طهرانی مقدم، گفت: ایشان در آن دیدار فرمودند می‌خواهم خاطره‌ای از شهید طهرانی مقدم بگویم که تا حالا نگفته‌ام. رهبر انقلاب فرمودند یک‌بار حاج حسن دست ما را گرفت و به بندرعباس برد. آنجا سوار قایق شدیم و به وسط آب رفتیم. بعد دیدیم یکهو یک موشک از وسط آب بیرون آمد. من با تعجب به حاج حسن گفتم قضیه این موشک چیست؟ گفتند مگر شما نگفتید اگر روزی لازم شد ناوهای متجاوز را بزنید.

طهرانی مقدم با بیان اینکه برخی کشورهای حوزه خلیج ‌فارس، دست دوستی به دشمنان عدل و انصاف و بشریت داده‌اند، اظهار داشت: شهید ما می‌گفت این موشک‌ها تیر غیب هستند که معلوم نیست از کجا می‌آیند، ولی آنجایی که باید، می‌روند. به ‌یاد دارم کشورهای حوزه خلیج ‌فارس‌ مصوبه‌ای نسبت به جزایر سه‌گانه ما داشتند. حاج حسن از این موضوع ناراحت شد و در جنوب کشور تونل بزرگ موشکی درست کرد که فقط یکی از آنها رسانه‌ای شده است، حال اینکه از این تونل‌ها فراوان در کشور موجود است. بعد از حفر تونل بود که وزیر خارجه عمان دستپاچه به ایران آمد و گفت ما مسلمان هستیم چرا موشک‌هایتان را به‌سمت ما نشانه رفته‌اید؟ حاج حسن هم پیغام داد: «بگویید پس آن غلطی که کردید چه بود». این معنای مقاومت است.

این مطلب برایم مفید است
774 نفر این پست را پسندیده اند