انجمن تهیه‌کنندگان سینمای مستند ایران در پی درگذشت اکبر عالمی که از اعضای فعال این انجمن صنفی خانه سینما بود متنی را به شرح ذیل منتشر کرده است:

پیکر  استاد اکبر عالمی امروز، چهارشنبه ۲۳ مهرماه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده می‌شود

براساس اعلام خانواده آن عزیز از دست رفته، مراسم تدفین چهارشنبه ۲۳ مهرماه ساعت ۱۳ در قطعه هنرمندان برگزار می‌شود. با توجه به شرایط همه‌گیری بیماری و وضعیت فوق قرمز شهر تهران از دوستان، همکاران و شاگردان آن مرحوم تقاضا شده است که با نثار فاتحه‌ای از راه دور با بازماندگان همدلی و همراهی کنند و  حتی‌الامکان رنج و خطر حضور در مراسم را به خود هموار نکنند.  

از این رو هیئت مدیره انجمن به نمایندگی از همه اعضا فردا در کنار خانواده او خواهد بود و به همکاران توصیه می‌کنیم حضور پیدا نکنند. درخواست دختر مرحوم عالمی هم این است که دوستان هزینه‌های اهدای گل و شرکت در مراسم را به یاد استاد عزیزمان صرف امور خیر کنند. 

درگذشت استاد اکبر عالمی که در حین تولید مستندی در بیمارستان و در تلاش برای افزایش آگاهی جامعه خود، به بیماری کرونا مبتلا شده بود قدر و منزلتی هم‌تراز شهدای راه سلامت کشور داشته و از این جهت جامعه سینمای کشور هر چند دردمند و سوگوار، به خود می‌بالد و خود را قدردان آن عزیز و همه تلاشگرانی که در این ایام سخت و ناگوار تلاش می‌کنند سلامت را دوباره به جامعه بازگردانند، می‌داند. 

او برای ما همیشه استاد بود و درس آخر را هم با دوربین روشنش در این روزگار به‌ ما داد و از میان ما رفت. 

روانش شاد و یادش گرامی

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند