«رانی جکسون»، پزشک سابق کاخ سفید گفته که «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از صلاحیت روان‌شناختی لازم برای اداره امور آمریکا برخوردار نیست. 

جکسون که به تازگی برای ورود به کنگره نامزد هم شده با اشاره به افت توانمندی‌های شناختی (ذهنی) جو بایدن گفته که نظرش را صرفاً به عنوان یک «شهروند دغدغه‌مند» مطرح کرده و نه سیاستمداری که نامزد تصدی کرسی کنگره آمریکا است. 

او گفت: «من وقتی از منظر یک شهروند این کشور عملکرد جو بایدن در رقابت‌های انتخاباتی را بررسی می‌کنم می‌بینم که او از توانمندی‌های ذهنی و قابلیت‌های شناختی لازم برای به دست گرفتن سمت فرماندهی کل قوا و ریاست‌جمهوری کشور را ندارد.»

جکسون اضافه کرد: «واقعاً فکر می‌کنم لازم است از او قبل از اینکه فرماندهی کل قوا را به دست بگیرد نوعی آزمون توانمندی‌های شناختی گرفته شود.»

پیش از این سلامت روانی «دونالد ترامپ» هم با تشکیک‌های جدی روبرو شده است. او از زمانی که در سال ۲۰۱۶ قصد خود برای ورود به رقابت‌های انتخاباتی را اعلام کرد مسئله‌ای بوده که همواره مورد سئوال بوده است. 

گروه زیادی از روان‌پزشکان در آمریکا بارها گفته‌اند که ترامپ به اختلال شخصیت خود شیفته یا اختلال شخصیت جامعه‌ستیز مبتلا است و از صلاحیت روانی لازم برای اداره امور ایالات متحده برخوردار نیست. 

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند