سه مقام آگاه روز دوشنبه اعلام کردند که مقامات کاخ سفید در حال پیشبرد طرحی برای فروش تسلیحات پیشرفته هستند و در همین راستا، طی روزهای اخیر ابلاغیه فروش سه نوع از این تسلیحات پیشرفته را جهت تصویب به کنگره ارسال کرده اند.

این اقدام که در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم نوامبر صورت می گیرد، به احتمال بسیار خشم مقامات چین را در پی خواهد داشت؛ کشوری آسیایی که تایوان را استانی خائن قلمداد می کند و وعده الحاق مجدد آن را به سرزمین اصلی ولو با توسل به زور می دهد.

در سپتامبر گذشته، خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد که در راستای تشدید فشار بر چین از سوی دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، حدود هفت سامانه تسلیحاتی در حال طی مراحل صادرات خود از آمریکا به تایوان هستند.

این مقامات آگاه که خواستند نامشان فاش نشود، اعلام کردند که در حال حاضر به رؤسای دو کمیته روابط خارجه سنا و کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکا اطلاع داده شده که سه قرارداد فروش این تسلیحات پیشتر از سوی وزارت امور خارجه آمریکا- که نهاد ناظر بر فروش تسلیحات خارجی است- تأیید شده است.

این ابلاغیه غیررسمی شامل فروش یک فروند پرتاب کننده راکت کامیون پایه ساخت شرکت لاکهید مارتین به نام سامانه توپخانه راکتی با قابلیت حرکت بالا، موشکهای دوربرد هوا به زمین ساخت شرکت بوئینگ موسوم به (SLAM-ER)، و پوسته محافظ حسگرهای خارجی برای جتهای جنگنده اف ۱۶ که امکان انتقال آنی تصاویر و داده ها از هواپیما به ایستگاههای زمینی را فراهم می کند، است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند