شکرالله حسن بیگی افزود: در این دوره از انتخابات بناست انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی برای انتخاب یک نماینده و مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب سه نماینده جدید برگزار شود.

وی یادآورشد: فاطمه رهبر منتخب انتخابات مجلس شورای اسلامی بر اثر کرونا فوت کرد که بناست همان روال قانونی طی شده برای انتخابات اسفند سال ۱۳۹۸،   بار دیگر برای انتخاب جایگزین وی طی شود.

حسن بیگی اظهارداشت: پیش بینی می شود برای برگزاری این انتخابات در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، ۷ هزار صندوق داشته باشیم.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران گفت: مسئولیت اصلی برگزاری این انتخابات با ستاد انتخابات استان تهران است که به تبع آن معاون سیاسی استاندار به عنوان رئیس این ستاد انتخاب و معرفی می شود.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که علاقه مند به شرکت در این دوره از انتخابات بودند، می توانستند در صورت داشتن پست مدیریتی تا ۱۳ مهر استعفای خود را ثبت کنند و دیگر در هیچ پست مشابهی در دستگاه مربوطه مشغول به کار نباشند.

حسن بیگی ادامه داد: از هشتم فروردین به مدت یک هفته ثبت نام برای این انتخابات آغاز می شود و متقاضیان حتما باید استعفا نامه خود را همراه با دیگر مدارک ارائه کنند.

وی خاطر نشان کرد: برای دستیابی به موفقیت در این دوره از انتخابات، می طلبد تمام عواملی که در دوره های قبل به کمک ستاد انتخابات آمدند بار دیگر پای کار باشند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران در مورد برگزار انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا گفت: در حوزه انتخابیه تهران، اعضای شورای شهر برای سه شهر تهران، ری و شمیرانات انتخاب می شوند و نمی توان گفت که این افراد فقط شورای شهر پایتخت را شکل می دهند.

حسن بیگی تاکید کرد: قوانین موجود در حال حاضر اعلام می کند که شورای اسلامی شهر به عنوان یک واحد برای این سه شهرستان در نظر گرفته شود با وجود آنکه اهالی و فعالان سیاسی و اجتماعی شهرستان ری تاکید بر جدایی شورای شهر ری از تهران دارند.

وی اضافه کرد: این افراد اعلام می کنند که ری از گذشته برای خود شورای شهر مجزایی داشته است و اکنون نیز این پارلمان محلی باید به صورت جداگانه برای شهرری تشکیل شود.

وی تصریح کرد: تاکنون موضوع جدایی شورای شهر تهران و ری مصوب و ابلاغ نشده است و از همین رو در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای پیش رو، انتخابات یکپارچه ای برگزار خواهد شد.

حسن بیگی اعلام کرد: مردم شهرستان ری خیلی مصر هستند که این شهرستان به عنوان ری که دارای پیشینیه تاریخی است شورای مستقل داشته باشند اما تاکنون تصویب نشده است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران گفت: برای انتخابات شورای اسلامی روستاها، مکاتبه ای با تمام فرمانداران انجام گرفته تا آنان روستاهایی که دارای شرایط برای برگزار انتخابات هستند را معرفی کنند.

وی افزود: این انتخابات فقط می تواند در روستاهای دارای بیش از ۱۰۰ نفر جمعیت برگزار شود از همین رو فرمانداران باید اسامی چنین روستاهایی را معرفی کنند تا ستاد انتخابات برای آنها برنامه ریزی کند.

حسن بیگی اظهارداشت: تهران در انتخابات اسفند سال ۱۳۹۸ موفق شد رتبه خود را از ۲۷ به چهار ارتقا دهد و از همین رو برای انتخابات سال ۱۴۰۰ هدفگذاری کرده تا رتبه یک را در این زمینه کسب کند.

این مسئول سیاسی بیان کرد: برای انتخابات ریاست جمهوری با وجود آنکه مسئولیت اصلی با وزارت کشور است، اما ستاد انتخابات متولی اجرای درست آن محسوب می شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند