به گزارش رویترز، هتل روزولت در منهتن آمریکا به‌زودی به لیست رو به رشد کسب و کارهای نیویورک می‌پیوندد که در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا تعطیل شده‌اند.

 سخنگوی هتل روزولت با اشاره به سطح اشغال پایین هتل از زمان آغاز همه‌گیری ویروس کرونا در ماه مارس، تعطیلی قریب الوقوع این هتل را اعلام کرد. آخرین روز کاری هتل روزولت ۳۱ اکتبر تعیین شده است.

 در بیانیه این هتل آمده‌است:«با توجه به شرایط بی‌سابقه فعلی و ادامه تاثیرات نامطمئن همه‌گیری ویروس کرونا، مالکان هتل روزولت تصمیم سخت تعطیلی این هتل را گرفته‌اند و آن را به اطلاع شرکایشان می‌رسانند».

 طبق گزارش وزارت کار آمریکا، پس از اعلام مرخصی‌های اجباری در ماه مارس، ۵۰۰ نفر در این هتل مشغول به کار بودند. کارمندان این هتل می گویند روز جمعه اطلاعیه تعطیلی هتل را دریافت کرده‌اند و آخرین روز کاری بسیاری از آنها ۱۷ اکتبر خواهد بود.

در بیانیه این هتل آمده است:«هتل روزولت به همراه اکثر هتل‌های نیویورک با تقاضای بسیار پایین مواجه بوده، بنابراین مجبوریم فعالیت‌هایمان را قبل از پایان سال متوقف کنیم. هنوز هیچ طرحی برای این ساختمان پس از تعطیلی برنامه ریزی شده آن نداریم».

 هتل روزولت مانند بسیاری دیگر از بناهای نیویورک برای فیلمبرداری پرفروش ترین فیلم های هالیوود استفاده شده است.

این هتل در ۱۹۲۴ تاسیس و نام تئودور روزولت، بیست و ششمین رئیس جمهور آمریکا بر آن گذاشته شد. این هتل چند سال تا جشن صد سالگی خود فاصله داشت.

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند