قلب یکی از اجزای اصلی دستگاه گردش خون در بدن انسان است و با ضربان‌هایی که ایجاد می‌کند، خون در در رگ‌ها جاری می‌شود.

وظیفه قلب، رساندن اکسیژن سالم به تمام قسمت‌های بدن و خارج کردن اکسید کربن از بدن و به‌خصوص از مغز است؛ فرد مبتلا به بیماری‌های قلبی معمولاً درد‌هایی را در پشت گردن یا فک خود احساس می‌کند.

تنگی نفس، تهوع، خستگی و اضطراب، سوءهاضمه و مشکلاتی اعم از سوزش معده از جمله علائم مربوط به اختلالات قلبی هستند؛ اگر به هر دلیلی آسیب‌دیدگی در قلب وجود داشته باشد، تپش نامنظم قلب صورت می‌گیرد همچنین باعث درد در قفسه سینه می‌شود؛ در این زمان فرد باید فوراً به طبیب مربوطه مراجعه کند.

نارسایی قلبی در واقع ناتوان شدن قلب در عملکرد پمپاژ خون است و فرد را دچار فشار خون بالا می‌کند.

افرادی که اضطراب، استرس و درگیری‌های کاری زیادی دارند حتماً در معرض خطر این بیماری هستند یا کسانی که فعالیت بدنی کمی دارند و دارای چاقی مفرط هستند، بیشتر از سایرین در خطر هستند.

از دیدگاه طب سنتی به‌طور کلی درمان بیماری‌های قلبی بستگی به تغییرات سبک زندگی و پرهیزات غذایی دارد؛ این افراد می‌توانند به‌طور مرتب، حجامت و زالودرمانی زیر نظر طبیب انجام دهند.

مبتلایان به بیماری‌های قلبی می‌توانند عرقیجات مفید مثل بیدمشک، کیالک، سنبل‌الطیب، اسطوخدوس و بادرنجبویه را به‌نسبت مساوی با هم ترکیب و روزانه یک استکان از این مخلوط میل کنند؛ مصرف این عرقیجات موجب آرامش قلبی و پاک‌سازی سموم می‌شود.

همچنین مصرف دو قاشق غذاخوری گلاب با نصف استکان عرق بیدمشک به‌همراه مقداری آب جوش ولرم و کمی زعفران هم برای تقویت قلب بسیار مفید خواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
45 نفر این پست را پسندیده اند