گرتا تونبرگ ۱۷ ساله که چندین بار با «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا درگیری لفظی داشته و از سیاست‌های ضدمحیط‌زیستی او انتقاد کرده است، روز شنبه در پیامی توییتری از مردم ایالات متحده خواست که به بایدن رقیب ترامپ رای بدهند.

او نوشت: من هرگز در سیاست‌های حزبی داخل نمی‌شوم. اما انتخابات آینده ایالات متحده فراتر از همه این حرف‌ها است. از منظر اقلیمی این‌ها اصلا کافی نیست و بسیاری از شما البته از نامزدهای دیگر حمایت کرده‌اید... اما خود را جمع کنید و از همه بخواهید که به بایدن رای دهند.

این نوجوان سوئدی سال گذشته در نشست اقتصادی داووس انفعال و بی تفاوتی سران جهان را نسبت به بحران تغییرات اقلیمی و زیست محیطی به چالش کشید.

او که بنیانگذار اعتصاب‌های دانش‌آموزی در مورد تغییرات اقلیمی است، در افتتاحیه اجلاس سال گذشته نشست اقلیم سازمان ملل نیز با سخنرانی تند خود علیه سران کشورهای جهان خبرساز شد. تونبرگ در آن نشست گفت: نسل کنونی جوانان، نسلی است که با بیشترین آلودگی در جهان مواجه است و باید تغییرات اقلیمی بسیاری را تحمل کند.

وی خطاب به رهبران جهان گفت: من نباید اینجا باشم. من باید در آن طرف اقیانوس به مدرسه برگردم، اما همه شما امروز برای دادن امید به جوانان به اینجا آمده‌اید.

تونبرگ سال گذشته میلادی به عنوان شخصیت سال مجله تایم انتخاب شده و تصویر روی جلد این مجله چاپ شد که با واکنش تمسخرآمیز ترامپ همراه بود.

این مطلب برایم مفید است
28 نفر این پست را پسندیده اند