بر اساس گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، کمپین انتخاباتی ترامپ هدف از این درخواست را برگزاری حضوری مناظره‌ها عنوان کرده است.

کمپین انتخاباتی بایدن نیز در واکنش به این درخواست اعلام کرد: ترامپ فردی نیست که زمان مناظره‌های انتخاباتی را تعیین می‌کند.

در همین حال برخی منابع خبری از احتمال توافق ترامپ و جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بر سر تعویق مناظره‌های انتخاباتی خبر داده‌اند.

پس از ابتلای ترامپ به ویروس کرونا و بستری شدن وی در بیمارستان، کمیسیون مناظره‌های انتخاباتی آمریکا اعلام کرده که با توجه به لزوم حفظ سلامت و ایمنی تمامی افراد شرکت‌کننده، دومین مناظره به صورت مجازی برگزار می‌شود.

دونالد ترامپ در واکنش به مصوبه جدید کمیسیون مناظره، گفته که ناقل ویروس کرونا نیست و در مناظره مجازی شرکت نمی‌کند. وی این سبک از مناظره را «غیرقابل قبول» خوانده است. ترامپ در این خصوص مدعی شد: «قصد ندارم وقت وقت خود را برای یک مناظره مجازی هدر دهم».

در حالی که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ماه آینده در سوم نوامبر (سیزدهم ماه آبان) برگزار می‌شود، دو مناظره بین جو بایدن و دونالد ترامپ باقی مانده است. تاکنون دو مناظره بین نامزدهای اصلی و معاونان آن‌ها برگزار شده است. اولین مناظره بین ترامپ و بایدن آمریکایی‌ها را شدیدا مایوس کرد، تحلیلگران این مناظره را یک مشاجره سه نفره توصیف کرده‌اند.

جو بایدن نیز در واکنش به اظهار نظر ترامپ در خصوص عدم شرکت در مناظره مجازی گفت: «از توصیه‌های کمیسیون مناظره پیروی خواهم کرد».

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند