سردار قاسم رضایی در حاشیه بازدید از واحدهای مرزی استان آذربایجان‌شرقی در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در منطقه ای هستیم که مابین کشور آذربایجان و ارمنستان به هردلیلی مناقشه رخ داده و ما آرزو داریم این موضوع به زودی به پایان برسد و ملت هر دو کشور آسوده باشند و امنیت و آرامش در منطقه برقرار شود.

وی با بیان اینکه حدود ۹ روز است که دو کشور در منطقه در حال جنگ هستند و ما برای انسان هایی که کشته شدند، ناراحت هستیم، گفت: در این تبادل آتش، تعدادی از گلوله توپ ها و راکت های آنها به صورت‌ سهوی به خاک ما اصابت کرده است و مرزبانان کشور ما هم طبق وظیفه ای که دارند به صورت‌ قانونی به دو کشور ارمنستان و آذربایجان اخطار و هشدار داده و آنان نیز اشتباه صورت گرفته را پذیرفته اند.

جانشین فرمانده ناجا با اعلام اینکه مقرر شده زاویه تیر اندازی دو طرف اصلاح شود، اظهارکرد: کشاورزان، کارگران و مرزنشینان در منطقه فعال هستند و همچنین مرزبانان ما با هوشیاری، آرایش لازم را اتخاذ کردند و رصد و اشراف کامل بر مرزها دارند.

رضایی گفت: در منطقه مرزی،یک ملاقات با طرف آذربایجانی داشتیم و موارد لازم را اعلام کردیم و آنان نیز مراتب عذرخواهی خود را اعلام کردند.

وی همچنین عصر دیروز به همراه سردار احمد علی گودرزی - فرمانده مرزبانی ناجا - و سردار حسین عبدی - فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی - از  نوار مرزی «خداآفرین» بازدید کرد.

جانشین فرمانده ناجا در این بازدید اظهارکرد: مناقشه دو کشور همسایه آذربایجان و ارمنستان که بنا به دلایلی آغاز شده است امیدواریم هر چه زودتر پایان یابد و امنیت دوباره به مرزهای این دو کشور بازگردد.

وی ادامه داد: از آغاز درگیری بین این دو کشور تعدادی گلوله های توپ و راکت به خاک جمهوری اسلامی ایران برخورد کرده که مرزبانان ما بر حسب وظایف خود تذکرات لازم را صادر کرده اند تا زاویه تیراندازی را رعایت کنند من بعد شاهد این قبیل حوادث در مرزهای کشور عزیزمان نباشیم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، رضایی در پایان این بازدید ضمن شرکت در کمیسیون عملیات از تلاش مرزبانان در تامین امنیت و آرامش مرزها قدردانی و بر نقش آفرینی مسئولانه و متعهدانه آنان تاکید کرد.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند