مرزوق الغانم، رئیس پارلمان کویت گفت: از نمایندگان خواهم خواست دو جلسه ویژه طی فردا برگزار کنند اولی برای بزرگداشت امیر فقید یعنی شیخ صباح الاحمد الصباح است که هفته گذشته درگذشت و دومی برای تکمیل تصویب قوانین قبل از انحلال پارلمان است.

او درباره تعیین ولیعهد نیز تاکید کرد: اگر حکم امیری مستقلا طی فردا به دستم برسد جلسه ویژه پارلمان در روز پنج‌شنبه برای رای‌گیری و موافقت با ولیعهد جدید خواهد بود اگر هم نرسد مساله طبق تدابیر بعدی نشست‌های غیرعادی به بعد از انحلال پارلمان موکول می‌شود.

الغانم گفت در صورتی که شیخ نواف الاحمد، امیر کویت فردا فرمان انتخاب ولیعهد را صادر کند، جلسه ویژه‌ای روز پنج‌شنبه برای بیعت با ولیعهد برگزار خواهد شد.

طبق گزارش میدل ایست نیوز، الغانم تصریح کرد: فرمان انتخاب ولیعهد به دست امیر کشور است و طبق قانون اساسی ایشان یک سال فرصت دارند تا ولیعهد را انتخاب کنند.

رئیس پارلمان کویت: در صورت انتخاب ولیعهد، جلسه بیعت روز پنج‌شنبه برگزار می‌شود

وی تصریح کرد: در صورتی فرمان انتخاب ولیعهد از سوی امیر نواف الاحمد صادر شود، جلسه بیعت با ولیعهد روز پنج‌شنبه پیش از جلسه اختتامیه طبق نص قانون اساسی برگزار خواهد شد.

رئیس پارلمان کویت افزود، دستور امیری درباره انحلال دوره کنونی پارلمان در روز پنج‌شنبه را دریافت کرده است.

«صباح خالد الحمد الصباح»، نخست وزیر کویت پیش از این با امضای استعفای دولت تصمیم گیری درباره ادامه فعالیت آن را به امیر کویت واگذار کرده بود.

امیر کویت در پاسخ ضمن تقدیر از تلاش‌های دولت تأکید کرد که به دولت فعلی برای انجام مأموریت‌هایش اعتماد کامل دارد.

او از دولت خواست که به مأموریت‌های خود عمل کند و تدارکات لازم برای حل بحران‌های اقتصادی و نیز برگزاری انتخابات مجلس را ادامه دهد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند