به گزارش اسپوتنیک، مقامات مراکش بر اساس داده‌های اطلاعاتی که آن را اداره کل نظارت بر اراضی کشور تهیه کرده بود، یک گروهک تروریستی وابسته به داعش را در شهر «طنجه» منهدم کردند.

در اطلاعیه‌ای که دفتر مرکزی تحقیقات قضایی صادر کرده، آمده است، نیروهای واکنش سریع که عملیات مداخله و یورش را به طور همزمان در چهار مکان در محله «العوامه» واقع در شهر طنجه آغاز کردند، مجبور به شلیک هشدارآمیز با هدف ممانعت از خطر تروریسم و بازداشت مظنون اصلی و سه عضو دیگر این گروهک تروریستی شدند.

عملیات تفتیش و بازرسی افسران دفتر مرکزی تحقیقات قضایی و کارشناسان صحنه جرم در اماکن مداخله، منجر به کشف و ضبط اسلحه‌های سرد و تجهیزات جنگی شد.

بر اساس اطلاعات اولیه تحقیقات، اعضای این گروهک تروریستی کسانی بودند که قادر به پیوستن به اردوگاه‌های داعش در منطقه ساحل در جنوب صحرای مراکش نبوده و تصمیم گرفته بودند به طرح‌های تروریستی خطرناک با هدف بر هم زدن امنیت و ثبات مراکش از طریق الهام گرفتن از شیوه فعالیت‌های تروریستی اعضای داعش در سوریه و عراق بپیوندند.

ماه گذشته میلادی مقامات امنیتی مراکش از انهدام یک گروهک تروریستی وابسته به داعش که در چهار شهر فعالیت داشت و برای ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی در این کشور برنامه ریزی کرده بود، خبر دادند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند