نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی بی اس نیوز گفت: دونالد ترامپ به علم اعتقادی ندارد.

نانسی پلوسی پس از مایک پنس، معاون رئیس جمهور فردی است که در صف جانشینی ترامپ قرار دارد. این فرمانی است که در صورت لزوم مقامات منتخب وظایف ریاست جمهوری را بر عهده می‌گیرند.

مجری: خانم پلوسی با توجه به نقش مهم شما در رهبری کشور، چقدر در مورد وضع سلامت رئیس جمهور به شما اطلاع رسانی می‌شود و آیا از سطح ارتباطات راضی هستید؟

پلوسی: خب، ما اطلاعات خود را به همان شکلی که دیگران به دست می‌آورند در رسانه‌ها به دست می‌آوریم. اما از نظر جانشینی، این یک روند مداوم و همیشگی است. متأسفانه، در این زمان به اوج خود رسیده است. اما بگذارید این مطلب را در صبح امروز یکشنبه بگویم که ما برای رئیس جمهور و بانوی اول و همه اطرافیان رئیس جمهور که به کرونا مبتلا شده اند، دعا می‌کنیم. امیدوارم افزایش میزان ردیابی بیماری و تماس افراد این ایده را برای ما ایجاد کند که باید تحت درمان قرار بگیریم تا تلفات این ویروس وحشتناک از این بدتر نباشد. رئیس جمهور تحت بهترین مراقبت‌ها قرار دارد. سلامتی و بهبود همان چیزی است که ما برای او و خانواده اش می‌خواهیم. من همیشه برای خانواده ترامپ و برای امنیت آن‌ها در طول دوره ریاست جمهوری دعا کرده ام، همانطور که برای همه روسای جمهور پیشین این کار را انجام داده ام.

وی افزود: صد‌ها هزار خانواده عزیزان خود را از دست داده اند. ما همچنین باید از تأثیر ویروس در جوامع رنگین پوست آگاه باشیم و این موضوع را به رسمیت بشناسیم. آن‌ها به امکانات و مراقبت‌هایی که رئیس جمهور و ما به آن‌ها دسترسی داریم، دسترسی ندارند.

مجری: می‌خواهم در مورد امکان کمک‌های مالی بیشتر از شما سوال کنم. اما اول، آیا می‌توانید فقط این موضوع را روشن کنید که شخصاً چند بار مورد آزمایش کرونا قرار گرفته اید و آیا باید قرنطینه شوید؟

پلوسی: من آزمایش کرونا داده ام. من از راهنمایی‌های پزشک معالج خانه خود پیروی می‌کنم و روز جمعه آزمایش دادم که منفی بود. اما من همچنین قصد دارم مرتباً مورد آزمایش قرار بگیرم. من از قابلیت موجود و از اطمینان آزمایش در کنگره آگاه و خوشحالم. من فکر می‌کنم این بهتر از آن چیزی است که در کاخ سفید وجود دارد وگرنه رئیس جمهور مبتلا نمی‌شد و در خطر قرار نمی‌گرفت. اگر آزمایش فردی در کاخ سفید منفی شود نمی‌توان به آن اطمینان داشت و ممکن است که وضعیت برعکس باشد. ما نمی‌دانیم که او کجا به این بیماری مبتلا شد، اما می‌دانیم که آزمایش یکی از افرادی که در نزدیک رئیس جمهور بوده است منفی بوده است.

مجری: آیا دلیلی وجود دارد که معتقد باشیم که منبع ابتلای رئیس جمهور از کنگره بوده است؟

پلوسی: من چیزی در این رابطه نمی‌دانم. من هرگز چنین چیزی را نشنیده ام. من فکر می‌کنم که افرادی از کاخ سفید بودند که ویروس را به کنگره آوردند. اما دوباره، بیایید این را به معنای وسیع تری در رابطه با مردم آمریکا ببینیم. ما باید پزشکان رئیس جمهور اعتماد کنیم. ما باید به قضاوت پزشکانی که وی را معالجه می‌کنند اطمینان داشته باشیم. آن‌ها نه تنها باید به رسانه‌ها گزارش دهی کنند بلکه این موضوع باید توسط رئیس جمهور نیز تأیید شود. وضعیت کنونی خیلی علمی نیست بنابراین فکر می‌کنم این می‌تواند لحظه‌ای وحدت بخش برای کشور ما باشد. همه ما برای رئیس جمهور و خانواده اش دعا می‌کنیم. همه ما می‌دانیم که برای این امر و نابودی این ویروس باید کار‌های بیشتری انجام دهیم. اینکه قانون مراقبت مقرون به صرفه را که سنا در فرآیند بررسی آن است نابود کنیم درست نیست. اینکه به فوریت به دنبال نامزدی یک فرد برای دیوان عالی باشیم، درست نیست.

مجری: آیا این هفته دموکرات‌ها و جمهوریخواهان درباره بسته‌های محرک اقتصادی به توافق می‌رسند؟

پلوسی: این فقط به این بستگی دارد که آن‌ها (جمهوری خواهان) بفهمند که برای نابودی ویروس چه کاری باید انجام دهیم. شما نمی‌توانید فقط بگویید که ما به این موضوع نیاز داریم. ما باید کاری انجام دهیم، ما می‌خواهیم از شر ویروس خلاص شویم. اکنون ویروس حتی در کاخ سفید هم آزادانه جولان می‌دهد. به این فکر کنید که در یک محله فقیرنشین که رئیس جمهور اصرار دارد بچه‌ها واقعاً به مدرسه بروند تا بتوانند بودجه پیشنهادی خود را تأمین کنند وضعیت چطور است. این بچه‌های بیچاره عمدتا از کودکان اقلیت‌ها هستند. افرادی که در معرض ویروس هستند عمدتا اقلیت هستند. همه تحت تأثیر قرار گرفته اند، اما آمار فوتی‌ها در نبود آزمایش و ردیابی در جامعه اقلیت تأثیری بسیار منفی داشته است؛ بنابراین باید در این مورد جدی باشیم.

وی خاطر نشان کرد: اجازه بدهید بار دیگر بازگردیم و این موضوع را مطرح کنیم. مدت هاست که جمهوری خواهان در کنگره و این رئیس جمهور ضد علم هستند. آن‌ها به علم اعتماد ندارند و به حکمرانی قانون اعتقاد ندارند؛ بنابراین اگر علم می‌گوید شما باید آزمایش کنید، ردیابی کنید، درمان کنید، ماسک بزنید، ضد عفونی و جداسازی کنید و دیگر موارد و شما می‌گویید که به علم اعتقادی ندارید این به معنای آن است که به حاکمیت قانون اعتقادی ندارید. این همان کاری است که شما باید انجام دهید، اما اگر این کار را نکنید آنگاه تعداد مرگ و میر و شیوع ویروس بیشتر می‌شود و حتی با انکار تغییرات اقلیمی، این موضوع را می‌بینید که اکنون ما از این آتش سوزی‌ها رنج می‌بریم. آن‌ها به علم اعتقاد ندارند و نمی‌خواهند در مورد آن کاری انجام دهند، زیرا آن‌ها به حکومتداری و قانون اعتقادی ندارند.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند