«نیکلاس لونا» دستیار نزدیک دونالد ترامپ که روز و شب او را همراهی می‌کند و وظایفش طیف گسترده‌ای، از آماده کردن متن سخنرانی‌ها و رسیدگی به اوراق رئیس‌جمهور تا هماهنگ کردن تعاملات و حتی مسائل شخصی وی را دربر می‌گیرد، به کرونا مبتلا شده است.

یک مقام کاخ سفید در گفت‌وگو با شبکه آمریکایی «سی‌ان‌ان» ابتلای وی را تایید کرد. ابتدا پایگاه خبری «بلومبرگ» این خبر را اعلام کرد اما تاکنون کاخ سفید درباره آن اظهارنظر نکرده است.

روز جمعه، تست کرونای ترامپ و همسرش ملانیا، مثبت اعلام شد و پس از آن نیز گزارش‌هایی از ابتلای دستکم ۹ تن از کارکنان و خبرنگاران و نمایندگان کنگره که در کاخ سفید حضور داشتند نیز مورد تأیید قرار گرفت. بامداد شنبه نیز رسانه‌های آمریکایی از انتقال رئیس‌جمهور آمریکا به بیمارستان نظامی والتر رید خبر دادند و درمان وی در این بیمارستان آغاز شده است.

بعد از برگزاری اولین مناظره انتخاباتی میان دو نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در شهر کلیولند ایالت اوهایو، مقامات این شهر گفته‌اند تست کرونای یازده نفر مثبت اعلام شده است. این مقامات مشخصاً گفته‌اند که ویروس از دست‌اندر‌کاران این مناظره به این افراد منتقل شده است. 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند