محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در صفحه اینستاگرام خود به تلاش دولت تدبیر و امید برای تقویت و کارآمد کردن شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و نوشت:  محوریت زیست‌بوم دانش‌بنیان یک اصل است. از ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، تقویت شرکت‌ها و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در دستور کار قرار گرفت. خوشحالیم که تلاشهای بخش‌های مختلف دولت در این حوزه نتایج قابل توجهی به دنبال داشته و عدد و رقم‌ها از رشدی جهش‌گونه حکایت دارد. بخشی از کارآمدی شرکت‌های دانش‌بنیان، در روزهای دشوار بیماری کرونا رخ نمود.

او در ادامه نوشت: آنجایی که کمبود اقلام بهداشتی و درمانی همچون ونتیلاتور و دستگاه سی‌تی‌اسکن حتی قدرت‌های اقتصادی دنیا را دچار چالش کرد اما در کشور ما، شرکت‌های دانش‌بنیان علی رغم شدیدترین فشارها و تحریم‌های اقتصادی،‌ با تولید این اقلام ما را از واردات بی‌نیاز کردند. این اثربخشی، محصول اراده و برنامه‌ریزی دقیق دولت و البته همراهی و عملکرد حساب‌شده همه بازیگران موثر زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور است. دیروز برای شرکت در همایش تبیین نقش شبکه بانکی در نظام تامین مالی نوآوری کشور، به صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری رفتم. این صندوق ابزار مهم تامین مالی زیست‎بوم دانش‌بنیان است و خوشبختانه در سالهای گذشته عملکرد بسیار موثری در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان داشته.

واعظی نوشت: آنجا سخنرانی کوتاهی داشتم که در آن ضمن قدردانی از بازیگران زیست‌بوم نوآوری، به ضرورت توسعه و تنوع روش‌های تامین مالی در این زیست بوم تاکید کردم و به شرکت‌های دانش‌بنیان بزرگ و توسعه‌یافته پیشنهاد کردم، در کنار صندوق نوآوری و معاونت علمی، بخشی از تامین مالی شرکت‌های فناور را به دوش بکشند و در توسعه آنها سهیم باشند. از بانکها هم خواستم در رویکرد خود تغییر ایجاد کرده و در ایده‌ها و خلاقیت‌های شرکت‌های دانش بنیان و فناور شریک شوند و بر ثروت خود اضافه کنند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند