به گزارش روسیا الیوم، ملانیا در توئیتی در صفحه رسمی اش در توئیتر نوشت: «همانند بسیاری از آمریکایی ها در سال جاری من و دونالد ترامپ پس از ثابت شدن ابتلای مان به کوید۱۹ در قرنطینه خانگی به سر می بریم»

وی افزود:«حال ما خوب است، همه ارتباط ها به تعلیق در آمده است. خواهش می کنم از در امنیت بودن خود مطمئن شوید. با هم این را پشت سر می گذاریم».

این در حالی است که یک پزشک آمریکایی امروز جمعه خطراتی که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به دلیل ابتلایش به کرونا را فاش کرد به ویژه آن که سن و وزن ترامپ بالاست.

این پزشک آمریکایی گفت که ترامپ از گروه مبتلایان«بسیار خطرناک» است.

«آنی ریمون» در گفت و با شبکه سی ان ان گفت که رئیس جمهور« در گروه بسیار خطرناک مبتلایان به کرونا قرار دارد...سن وی بالاست و اضافه وزن نیز دارد و نمی دانیم که بیماری ای در گذشته داشته است یا نه.»

این پزشک آمریکایی تأکید کرد: « مساله بسیار مهمتر این است که ترامپ از گروه سنی است که در معرض خطر ابتلای شدید به ویروس کرونا هستند به همین دلیل مساله ابتلای وی به کرونا بسیار نگران کننده است.»

این در حالی است که رئیس جمهور آمریکا امروز جمعه اعلام کرد که وی و «ملانیا ترامپ» همسرش به کرونا مبتلا شدند.

ترامپ در توئیتی نوشت که آزمایش کرونای وی و همسرش مثبت شده است.

ترامپ در صفحه توییتر خود نوشت: امشب آزمایش کووید-۱۹ بانوی اول ایالات متحده و من مثبت شد. ما روند قرنطینه و بهبودی را فوراً آغاز می‌کنیم. ما با هم از پس این (بیماری) برخواهیم آمد!

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ساعات اولیه بامداد جمعه اعلام کرد که نتیجه تست کرونای او و همسرش مثبت بوده است.

وی پنجشنبه شب اعلام کرده بود که به دنبال ابتلای یکی از دستیارانش به بیماری «کووید ۱۹» به همراه همسرش تست کرونا داده و خود را قرنطینه می کند. اما با این حال ساعت یک صبح جمعه به وقت واشنگتن در صفحه توئیترش نوشت: «نتیجه تست بانوی اول و من امشب مثبت اعلام شد. ما روند قرنطینه و بهبودمان را فورا آغاز خواهیم کرد. ما با یکدیگر این را هم پشت سر خواهیم گذاشت.»

پزشک کاخ سفید لحظاتی بعد از انتشار این توئیت دونالد ترامپ اعلام کرد که حال عمومی رئیس جمهوری آمریکا «خوب» است.

رئیس جمهوری ایالات متحده که در بحبوحه کارزار انتخاباتی برای راهیابی مجدد به کاخ سفید به سر می برد پیش از این در صفحه توئیتر خود نوشته بود که نتیجه تست کرونای «هوپ هیکز» یکی از دستیارانش مثبت بوده است. دونالد ترامپ ضمن تجلیل از دستیارش که به طور بی وقفه و بدون استراحت مشغول به کار بوده افزوده است: «وحشتناک است! بانوی اول و من منتظر نتیجه آزمایشمان هستیم. تا آن موقع روند قرنطینه خود را آغاز خواهیم کرد.»

چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا بنا به برنامه از پیش برنامه ریزی شده قرار بود بعدازظهر روز جمعه کاخ سفید را به مقصد ایالت فلوریدا ترک کند. نامزد حزب جمهوریخواه قرار بود در گردهمایی هوادارانش در این ایالت که از ایالت های کلیدی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو محسوب می شود شرکت کند.

دونالد ترامپ پنجشنبه شب در مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز» اعلام کرد که نتیجه آزمایش او و ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا در طول شب یا جمعه صبح مشخص خواهد شد.

هوپ هیکز، دستیار رئیس جمهوری ایالات متحده یکی از افرادی بود که وی را در جریان سفر اخیرش به ایالت اوهایو برای شرکت در مناظره با جو بایدن، نامزد حزب دموکرات همراهی کرده بود. این دستیار نزدیک دونالد ترامپ همچنین روز چهارشنبه همراه رئیس جمهوری آمریکا به ایالت مینه سوتا سفر کرده بود.

دونالد ترامپ در جریان مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز» گفت که هوپ هیکز اغلب از ماسک استفاده می کند اما زمان زیادی را با او و ملانیا ترامپ سپری کرده بود.

از کارکنان بخش غربی (قسمت اداری) کاخ سفید هر روز تست کرونا گرفته می شود. خبرنگارهایی که به کاخ سفید مراجعه می کنند و یا دونالد ترامپ را در سفرهایش همراهی می کنند نیز باید تست کرونا بدهند.

هوپ هیکز یکی از اعضای حلقه نزدیک اطرافیان دونالد ترامپ است. او از جمله افرادی است که در سال ۲۰۱۶ پیش از آنکه سناریوی پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری جدی گرفته شود به کارزار انتخاباتی وی پیوست.

این زن ۳۱ ساله هرچند حضور رسانه ای پررنگی ندارد اما از او به عنوان یکی از افراد بانفوذ در بخش غربی کاخ سفید یاد می شود. هوپ هیکز قبلا مانکن بوده است و برای مدتی مدیر روابط عمومی کاخ سفید بود.

در پی اعلام ابتلای «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و همسرش به ویروس کرونا بازارهای بورس آسیا امروز جمعه سقوط کرد.

همچنین اعلام ابتلای ترامپ به کرونا باعث کاهش ارزش واحدهای  پولی استرالیا و نیوزیلند در برابر دلار آمریکا شد.

بازار بورس آمریکا نیز در پی اعلام ابتلای ترامپ به کرونا سقوط کرد. 

بنابراین گزارش، ایالات متحده آمریکا در فهرست کشورهای کرونایی جهان که توسط دانشگاه «جانز هاپکینز» آمریکا ارائه شده در رتبه نخست قرار دارد. در آمریکا مجموعا بیش از هفت میلون و ۲۷۷ هزار نفر به کووید-۱۹ مبتلا شده و تا کنون ۲۰۷ هزار و ۷۹۱ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
26 نفر این پست را پسندیده اند