نظرسنجی مشترک این پایگاه و موسسه «هریس ایکس» نشان داد ۳۷ درصد از جمهوری‌خواهان در آمریکا معتقد هستند که ممکن است در انتخابات آبان ماه امسال تقلب صورت گیرد.

نکته جالب در این نظرسنجی این است که ۳۶ درصد از حامیان نامزد حزب دموکرات آمریکا نیز معتقدند وقوع تقلب در این انتخابات محتمل است.

«مالوری نیوال» مدیر موسسه نظرسنجی «ایپسوس» در این باره به هیل گفت: «دموکرات‌ها بیشتر بابت سرکوب رأی‌دهندگان و مداخلات خارجی نگران هستند».

وی افزود: «این در حالی است که جمهوری‌خواهان بیشتر بابت تقلب و تأثیرات برگزاری انتخابات به صورت پستی نگران هستند».

در میان شرکت کنندگان در این نظرسنجی که هفته گذشته برگزار شده است، ۱۸ درصد از دموکرات‌ها و ۱۸ درصد از جمهوری‌خواهان می‌گویند قطعاً در انتخابات تقلب صورت خواهد گرفت.

از سوی دیگر ۱۷ درصد از دموکرات‌ها و ۱۵ درصد از جمهوری‌خواهان معتقدند قطعاً در این انتخابات تقلبی انجام نخواهد شد.

انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا قرار است سه‌شنبه ۱۳ آبان ماه سال ۹۹ برگزار شود و چند هفته باقی مانده تا این انتخابات، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور و نامزد حزب جمهوری‌خواه از تریبون‌های مختلف بهره می‌گیرد تا القا کند که احتمال تقلب در انتخابات وجود دارد.

وی در مناظره شب گذشته در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا از طرفدارانش خواهد خواست نتیجه انتخابات را بپذیرند، گفت: «من از طرفدارانم می‌خواهم به مراکز رأی‌دهی بروند و اوضاع را به دقت تحت نظر بگیرند. این اتفاقی است که باید بیفتد».

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند