به گزارش «رویترز»، اتحادیه اروپا بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) با صدور بیانیه‌ای دلیل درخواست برای تعویق انتخابات پارلمانی در ونزوئلا را مهیا شدن و ارتقای شرایط برگزاری انتخابات عنوان کرد.

در این بیانیه ادعا شده است «سیاست اتحادیه اروپا در قبال ونزوئلا بدون تغییر باقی مانده است؛ شرایط کنونی مناسب فرایند انتخابات آزاد، عادلانه و دموکراتیک نیست» و اروپا با این شرایط نمی‌تواند هیأتی را برای نظارت بر انتخابات ونزوئلا اعزام کند.

بر این اساس، اتحادیه اروپا توضیح داد: «امکان تعویق انتخابات پارلمانی، با هدف ایجاد فضایی برای گفت‌وگو و تغییر آن شرایط، مورد بحث قرار گرفت».

یک منبع مطلع که خواست نامش فاش نشود به رویترز گفت فرستادگان اروپایی از دولت ونزوئلا خواستند که انتخابات پارلمانی را حداقل ۶ ماه به تعویق بیاندازد. وی همچنین افزود که دولت ونزوئلا هنوز پاسخی به این درخواست نداده است.

«نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا پیشتر از اتحادیه اروپا خواسته بود برای مطمئن شدن از صحت برگزاری و نتایج انتخابات، هیأت ناظری را به این کشور اعزام کند.

پیش از این، مادورو طی سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل با درخواست برای مقابله جهانی با تحریم‌های آمریکا، خواستار احترام واشنگتن به حقوق مردم کشورش شد. 

این در حالی است که وزارت خزانه‌داری آمریکا در تاریخ اول مهر، اعلام کرد که ۵ مقام دیگر ونزوئلا را به لیست تحریم‌های خود اضافه کرده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند