"رین مامسن" سخنگوی ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا شامگاه سه شنبه به نشریه دفاعی استریپ اعلام کرد که ۱۳ ملوان در آتش سوزی پنجشنبه گذشته در ناو یو اس‌اس انتیتام زخمی شده‌اند.

وی در بیانیه‌ای اظهار داشت: ملوانان در حین خاموش کردن آتش سوزی در موتورخانه مجروح شدند، افراد آسیب دیده پس از درمان به محل کار خود بازگشتند.

به ادعای مامسن، خدمه کشتی سریعا آتش را مهار کردند و اجازه ندادند آسیبی به موتورخانه وارد شود و ناو همچنان در وضعیت عملیاتی قرار دارد.

به گفته سخنگوی ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا، بازرسان در تلاشند تا علت آتش سوزی را کشف کنند.

در یک هفته گذشته این دومین آتش سوزی برای نیروی دریایی آمریکا است. براساس اطلاعیه نیروی دریایی آمریکا ۲۰ سپتامبر (۳۰شهریور) نیز پنج نظامی نیروی دریایی آمریکا در جریان اطفای حرق در کشتی «یواس‌سی‌جی‌سی وائشه» مجروح شدند.

آمریکا در ماه‌های اخیر شاهد سلسله آتش سوزی و انفجارهایی بوده که در مراکز حساس و مهم این کشور رخ داده‌اند.

انفجار در کارخانه فولاد آرکلور میتال و نیروگاه برق شهر ویتفیلد در ایالت ایندیانا، آتش‌سوزی در کارخانه «الکِمیکس» در ایالت جورجیا و انفجار رزم‌ناو بونهام ریچارد از جمله حوادث مشکوک در آمریکاست.

این در حالی است که این کشور با افزایش انفجاری مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ روبه رو است و دولت «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا به سوء مدیریت و ناتوانی در مقابله با این بیماری متهم است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند