زیر پیشنهادی وزارت صمت با تاکید بر اینکه دو برنامه به نمایندگان ارائه شده است، گفت: تامین کالاهای اساسی و سفره مردم از مهمترین‌هاست چرا که امروز شرمنده مردم هستیم که سفره‌هایشان خالی و خالی تر شده است.

 وی گفت:این مردم وفاداری کردند و پای نظام جمهوری اسلامی ایران ایستادند و یکی از برنامه ها تامین کالاهای اساسی و تنظیم بازار همراه با نظارت و کنترل با همکاری اصناف و بازاریان است . ما با مشارکت آنها جهت تنظیم و نظات و کنترل بازار اقدام می کنیم و اصلاح سیاست های تنظیم بازار و ایجاد شبکه کارامد توزیع کالا و حذف واسطه ها نیز از برنامه های ماست .

 او گفت: برنامه من ایجاد فضای شیشه‌ای در وزارت صمت است و البته مبارزه با فساد هزینه دارد و همین حالا تخریب‌ها آغاز شده است.

وزیر پیشنهادی صمت تاکید کرد: مبارزه با قاچاق و پرهیز از ایجاد التهاب در بازار نیز برنامه ماست و در حوزه صنعت نیز استفاده از ظرفیت خالی شهرک های صنعتی در دستور کار ماست. برنامه ای که دنبال می کنیم این است که کارخانه‌های کم ظرفیت را فعال کنیم.

 وی گفت: گلایه اغلب نمایندگان تعطیلی واحدهای صنعتی در شهرک های صنعتی بود ، در حالی که احیای این واحدها در کنار کامل کردن زنجیره فولاد و توزیع عادلانه بر اساس مزیت های منطقه ای پیگیری می‌شود.

 وی به گرانی فولاد اشاره کرد و گفت: طرحی در این خصوص آماده شده و اگر اتفاق نظر داشتید اجرایی می شود . وی موضوع خودرو را مهم دانست و گفت: ما در خودرو رقابت پذیری نداریم و هزینه سربار خودرو بالاست و عدم ساخت داخلی قطعات در کشور نیز سبب شده است واردات با ارز آزاد گران تمام شود . کمیسیون صنایع گفتند طرحی دارند در این خصوص که انشاالله اجرایی می شود .

 او به بخش معادن اشاره کرد و گفت: باید مطالعات تکمیلی در حوزه اکتشاف صورت گیرد و فراهم کردن فرصت ها و احیای معادن کوچک و آزادسازی معادن حبس شده نیز از برنامه هاست . ما درخصوص تامین مواد اولیه شرکت‌های الومینیوم اقداماتی داریم . روان سازی و حذف فرایندها و تهاتر کالا نیز در دولت مصوب شده است و در حال انجام است .به این ترتیب واردات کالاهای ضروری در قبال صادرات از برنامه هاست .

 وی قسم خورد در هیچ شرکت خصوصی سهامدار نیست . رزم حسینی با اشاره به تجربه خود در استان خراسان رضوی، اضافه‌کرد: این استان سالیانه دو میلیارد دلار صادرات به کشورهای همسایه خود دارد و باید از نظیر چنین تجربه‌ای در استان‌های کرمانشاه، کردستان، خوزستان و غیره برای شکست تحریم ها با قدرت بهره ببریم.
وی با اشاره به لزوم توسعه برگزاری نمایشگاه‌ها در کشورها و بازارهای همسایه، تاکید کرد: باید از ‌امکان واردات موقت کالا در مناطق ویژه اقتصادی و صادرات کالاها که امکان اشتغال‌زایی بالایی داشته و صادرات مجدد و ارزآوری را به دنبال دارد، استفاده بهینه شود.

وزیر پیشنهادی صنعت تصریح‌کرد:‌ وزارت صنعت یک وزارتخانه تخصصی است نه یک بنگاه سیاسی، بنابراین اجازه نمی‌دهیم بازی‌های سیاسی و جناحی در آن به جریان بیفتد، همچنین تمرکز ما در این وزارتخانه بر مدیریت جهادی است و تلاش می‌کنیم با تدبیر و درایت و نه خط بازی و جناح بندی، امور را به پیش ببریم.
وی همچنین، از برنامه‌ریزی برای حذف امضاهای طلایی در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و حذف رانت‌های مرتبط خبر داد.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند