امیر ابوالقاسم رضایی در حاشیه بازدید مسئولان از نمایشگاه دستاوردهای نظامی در پایگاه هوایی شهید دوران بیان کرد: این نمایشگاه به همت کارکنان ارتش شامل پایگاه هوایی شهید دوران، مرکز آموزش علوم و فنون، تیپ ٥٥ هوابرد، تیپ ٣٧ زرهی، بیمارستان منطقه‌ای و گردان بهداری برپا شده است.

او ادامه داد: آخرین دستاوردها و امکانات یگان‌های ارتش در سطح استان، تجهیزات الکترونیک و هواپیمای اورهال در این نمایشگاه به بازدید گذاشته شده است.تمهیداتی اندیشیده شده که بازدید از این نمایشگاه به صورت مجازی هم قابل مشاهده برای عموم مردم باشد.

فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان های فارس و کهگیلویه و بویر احمد خاطرنشان کرد: امروز صنعت دفاعی ما رو به جلو حرکت می‌کند و از تمام صنایع جلوتر است چون فرآیند ایده رزمندگان از دنیا کوتاه تر است.

امیر جعفری، فرمانده پایگاه هوایی شهید دوران نیز بیان کرد: نمایشگاهی از توانمندی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در فارس در پایگاه شهید دوران برپا شده و آخرین دستاوردهای عملیاتی، تحقیقاتی و پژوهشی به نمایش گذاشته شده است.

او افزود: نیروهای هوایی در تمام زمینه‌ها از نظر عملباتی، آموزشی و مرکز تحقیقات و جهاد و خودکفایی در پروژه‌های ملی شرکت کرده که نتیجه تعامل با دانشگاه‌های مطرح، پارک‌های علم و فناوری و مرکز تحقیقات خود نیروهای ارتش به ویژه نیروی هوایی است.

جعفری عنوان کرد: در تمام زمینه‌ها پایگاه‌های ارتش جمهوری اسلامی علاوه بر صنعت، توانایی اورهال هواپیماهای در اختیار را دارند.

او با بیان اینکه پایگاه شهید دوران شیراز به لحاظ تنوع پرونده‌های مستقر و مراکز اورهال زیادی دارند که به نام و با کیفیت هستند، اظهار کرد: در بازبینی ٤ ساله هواپیما یا به اصطلاح اورهال، تمام قطعات هواپیما از سیستم‌های مختلف کنترل و برای چهار سال آینده آماده می‌شود.

فرمانده پایگاه هوایی شهید دوران گفت: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی بلافاصله پس از انقلاب تحریم شد و تحریم برای نیروهای مسلح به ویژه نیروی هوایی چیز جدیدی نیست و چهل سال است که تحریم است و این تحریم موجب استقلال بیشتر شده است.

این مطلب برایم مفید است
173 نفر این پست را پسندیده اند