علیرضا رزم حسینی، وزیر پیشنهادی صنعت معدن و تجارت سوابق و برنامه‌های خود را برای اخذ رای اعتماد از نمایندگان مجلس به آنها ارائه داد.

در برنامه ۴۹ صفحه ای که وزیر پیشنهادی به مجلس ارائه داده است در دو سطح به تشریح برنامه ها پرداخته است؛ سطح اول برنامه راهبردی اجرایی وزارت صنعت از سوی وزیر پیشنهادی است و سطح دوم برنامه اجرای مردمی کردن اقتصاد مقاومتی با الگوی قلعه‌گنج است که تاکید شده مشروط به درخواست استانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در استان ها، نمایندگان ولی فقیه در استان و روسای کل دادگستری توسط وزارت صمت در قالب احیای مسئولیت اجتماعی شرکتی پشتیبانی خواهد.

بر این اساس در برنامه های ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت مواردی همچون الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی با هدف مشارکت مردمی، توجه ویژه به معیشت مرزنشینان و مرزها، ستاد ویژه تدابیر اقتصادی برای شرایط تحریم،  صنعت خودرو، صنعت لوازم خانگی، توسعه فولاد، توسعه صادرات، نساجی و پوشاک، توجه ویژه به تولید داخل، الگوی کسب و کار برای صنایع کوچک، اصلاح فضای کسب و کار و صدور مجوز و همچنین مدیریت بازار و نظارت و بازرسی دیده شده است.

سه شنبه هفته گذشته رئیس جمهور طی نامه‌ای علیرضا رزم حسینی استاندار سابق کرمان و خراسان رضوی را به عنوان دومین گزینه پیشنهادی خود برای وزارت صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی کرد که این نامه در جلسه روز چهارشنبه ۲ مهر اعلام وصول شد.

جلسه رای اعتماد به رزم حسینی به عنوان وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت روز سه‌شنبه همین هفته برگزار خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند