فریدمن در گفت و گو با سی ان ان اعلام کرد که رفتار و گفته های دونالد ترامپ می تواند این کشور را  بطور بالقوه به سمت دومین جنگ داخلی سوق دهد.

 فریدمن در ویژه برنامه «۳۶۰ درجه» سی ان ان دراین باره گفت: من فعالیت خود را بعنوان یک روزنامه نگار برای پوشش دومین جنگ داخلی در لبنان آغاز کردم و اکنون وحشت زده از آنم که  متوجه شده‌ام، پایان دوره فعالیت خود را بعنوان یک روزنامه‌نگار باید به پوشش اخباری درباره جنگ بالقوه داخلی  دیگری در آمریکا خاتمه دهم.

وی در پاسخ به پرسش این شبکه خبری که آیا به واقع به این گفته خود باور دارد گفت: تصور می کنم آنچه که در این چندروز گذشته رخ داد،  ششمین زنگ خطری بود که به صدا در آمد، رئیس جمهوری آمریکابه تمامی ما (خبرنگاران) گفت «یا من در انتخابات برنده می شوم و یا انتخابات را نامشروع می سازم، این گزینه های شما است ای مردم ».

این گزارش می افزاید، فریدمن جمهوریخواهان را که دراین زمینه در برابر ترامپ نیاستاده اند مورد انتقاد قرار داد.

ستون نویس نیویورک تایمز در ادامه به سی ان ان گفت: این حزبی بود که در روز همایش خود و معرفی ترامپ بعنوان نامزد نهایی این حزب درانتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، فاقد هرگونه دستور العملی بود  و اساسا اعلام کردند هرآنچه ترامپ بخواهد ، ما هم همان را می خواهیم؛ اگر امروز نهراسید، اگر از آنچه که می تواند رخ دهد وحشت نداشته باشید، احتمالا انتخاباتی خصمانه و پر منازعه در پیش رو خواهیم داشت.

فریدمن افزود: دیگر یقینا قرار است تا انتخاباتی منازعانه داشته باشیم و اگر ترامپ برنده شود در فکرم که چهار سال آینده چه وضعی  خواهیم داشت.

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند