به گزارش سی ان ان، دونالد ترامپ روز جمعه در فاصله کمتر از دو ماه به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نوامبر طرحی را با هدف کسب آرا سیاهپوستان رونمایی و معرفی کرده است.

بر اساس این گزارش بخش اصلی طرح موسوم به "پلاتین"، تمدید برنامه های اقتصادی با هدف تقویت جامعه سیاهپوستان خواهد بود که در دوره نخست ریاست جمهوری ترامپ اعلام شده است.

ترامپ قصد دارد ۵۰۰ میلیارد دلار سرمایه برای جامعه سیاهپوستان و سایر رنگین پوستان آمریکایی اختصاص دهد تا بتواند نظر مثبت آنها را در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ جلب کند.

یکی از اهداف این طرح ، تروریستی اعلام کردن گروه سفیدپوست افراطی موسوم به "کوکلاکس کلان" و گروه چپگرای "انتیفا" است.

ترامپ در سخنانی در شهر آتلانتا گفت: معترضان در این کشور قصد دارند نظام سرمایه داری را نابود کنند. هدف اصلی "جنبش حامی جان و زندگی سیاهپوستان"، از بین بردن ساختار و اساس خانواده، پلیس، زندان ها، امنیت مرزها و نظام سرمایه داری است.

ترامپ برای جلب نظر مساعد سیاهپوستان وعده داده است تا روز رهایی سیاهپوستان از دوران بردگی و تمام شدن جنگ های داخلی در ایالات متحده را روز جشن ملی اعلام کند.

وی در ادامه ضمن انتقاد از دموکرات ها گفت: آنها رای دهندگان سیاهپوست را دست کم گرفته اند. من در طول دوره ریاست جمهوری ام از آنچه جو بایدن در طول ۴۷ سال کار سیاسی برای سیاهپوستان انجام داده، بیشتر خدمت و فعالیت کرده ام.

ترامپ افزود: طرح پلاتین فرصت، امنیت، عدالت و رفاه و آسایش بیشتری را برای سیاهپوستان در پی خواهد داشت.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند