علی ربیعی روز سه شنبه در آیین تجلیل از خانواده معظم شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان در محل استانداری این استان اظهار داشت: شهدای مبارزه با موادمخدر تنها شهدای امنیت نیستند بلکه شهدای سلامت مردم ایران و بشریت هستند که مظلومیت خاصی دارند.

وی گفت: مردم بسیاری از کشورهای دنیا به ویژه اروپا مدیون شهدای مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران هستند زیرا اگر ایران با این ماده خانمان سوز و سوداگران مرگ مبارزه نکند بسیاری از این کشورها وضعیت بدی از جانب مواد مخدر خواهند داشت.

سخنگوی دولت افزود: دولت مدیون شهدا و خانواده شهیدان است و خود را در مسیر و راه آنان می داند.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری بیان کرد: در ۶ ماهه اخیر مصوبات خوبی در ارتباط با ایثارگران و خانواده شهدا تصویب شده که بدهی ایثارگران پرداخت شود و وزارت راه و شهرسازی و صندوق اشتغال نیز در حال پیگیری وضعیت مسکن و اشتغال خانواده شهدا و ایثارگران هستند.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و هفته دفاع مقدس گفت: هرچه داریم از برکات دفاع مقدس، ایثارگری شهدا، جانبازان و آزادگان است.

احمدعلی موهبتی افزود: سیستان و بلوچستان ۲۶۳ هزار شهید و ۴۲۶ هزار جانباز و آزاده در دفاع مقدس، عملیات های تروریستی و مبارزه با مواد مخدر تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

وی اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان خط مقدم مبارزه با مواد مخدر است به طوری که تنها در سال گذشته ۳۰۰ تن و پنج ماهه امسال ۱۶۰ تن انواع مواد مخدر توسط دستگاه های عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کشف شده است.

رییس شورای تامین سیستان و بلوچستان با اشاره به تشدید برنامه های مبارزه با مواد مخدر در این استان گفت: اگر در گذشته بیشتر کشفیات نیروهای جان برکف استان بلاصاحب بود اما امسال با اشراف اطلاعاتی و تقویت مرزها بیشتر کشفیات مواد مخدر با صاحب است.

وی افزود: با نوع برخورد دستگاه های مقابله ای شرایط خوبی در استان حاکم شده است.

موهبتی اظهار داشت: خانواده ها در سیستان و بلوچستان برای حفاظت از جان انسان ها در مقابل عواقب خطرناک مواد مخدر در خط مقدم مبارزه با این مواد خانمان سوز قرار دارند.

وی با اشاره به سهمیه استخدامی دستگاه های اجرایی استان گفت: امسال مجوزهای خوبی برای جذب نیرو در دستگاه های اجرایی استان گرفته شده که سهم خانواده محترم شهدا مشخص شده است که باید از طریق بنیاد شهید اطلاع رسانی لازم انجام شود.

در این دیدار که ۵۰ خانواده شهید و جانباز مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان حضور داشتند از خانواده محترم شهدا تجلیل شد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند