به گزارش آناتولی، تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر به صورت ویدئویی در مراسم هفتاد و پنجمین سالروز تاسیس سازمان ملل بر لزوم اصلاح فراگیر مسئله نمایندگی مردم جهان در شورای امنیت و مکانیزم‌های اجرای قطعنامه‌های آن و ممانعت از دوگانگی در اجرای این قطعنامه‌ها تاکید کرد.

وی همچنین تاکید کرد، باید بازنگری در نظام داخلی شورای امنیت صورت گیرد چراکه حق وتویی که کشورهای عضو دائم از آن برخوردارند بیشتر مواقع باعث ناتمام ماندن و به تعلیق درآمدن مسائل امنیتی مشترک می‌شود.

امیر قطر گفت: سازمان ملل براساس انسانیت و فهم مشترک از حقوق بشر و کرامت انسان تشکیل شده است برای همین نقطه تحولی در روابط بین المللی است. سازمان ملل همچنان از ایجاد مکانیزم‌های لازم برای تحمیل اصولش بر اعضای این سازمان عاجز است و همچنان قدرت بر حق در مناطق مختلف جهان و زمینه‌های مختلف زندگی ما برتری دارد.

وی گفت: به رغم تلاش‌ها جهان همچنان با چالش‌های بی‌سابقه‌ای در زمینه‌های مختلف از جمله تنش‌های منطقه‌ای و بین المللی و خلع سلاح و مسائل زیست‌محیطی و توسعه پایدار و تروریسم مواجه است.

وی بر پایبندی قطر به همکاری با سازمان ملل و ادامه حمایت از آن و تقویت شراکت با نهادهای این سازمان برای مقابله با چالش‌های جهانی مشترک و تحقق اهداف تاکید کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند