بنابر اعلام جروزالم پست، گیلعاد اردان، سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل خواستار ازسرگیری تحریم‌های بین المللی علیه ایران شد.

گیلعاد اردان روز دوشنبه با ارسال نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل خواستار تشکیل کمیته تحریم‌ها و هیئت کارشناسان سازمان ملل برای نظارت بر تحریم‌های ایران شد. در نامه وی ادعا شد: ایران توافق هسته‌ای را آشکارا نقض کرده است و جاه طلبی‌های این کشور برای دستیابی به سلاح هسته‌ای عیان شد.

سفیر رژیم صهیونیستی در ادامه مدعاهایش همنوا با دوستان آمریکایی خود افزود بنابراین مطابق با مکانیسم ماشه که اخیرا توسط آمریکا اجرا شد، کلیه تحریم‌های سازمان ملل باید از سرگرفته شود و دبیرکل سازمان ملل باید اقدامات لازم برابر با مندرجات قطعنامه‌های شورای امنیت را انجام دهد.

نماینده رژیم اشغالگر قدس این را نیز به ادعاهایش افزود که در سال‌های اخیر ایران خود را به عنوان حامی شماره یک تروریسم در جهان نشان داده و هرگز از برنامه هسته‌ای خود چشم پوشی نکرده است. بنا به ادعای اردان، ایران به تولید سلاح برای نیرو‌های نیابتی خود در منطقه و ورای آن ادامه می‌دهد.

این مقام صهیونیست با تکرار ادعا‌های واهی و بی اساس دولتمردان واشنگتن، ایران را تهدیدی برای ثبات و امنیت خاورمیانه و جهان دانست و با استناد به این ادعا از سازمان ملل خواست تا بلافاصله برای اعمال تحریم‌های فلج کننده علیه ایران و پایان دادن به اقدامات آن اقدام کند. در پایان نامه سفیر رژیم صهیونیستی برحمایت کامل تل‌آویو از ادعای آمریکا در خصوص سازوکار بازگشت تحریم‌های ایران تاکید شد.

با وجود ادعا‌های آمریکا درباره بازگشت تحریم‌ها، روسیه و چین نیز طی نامه مشترکی خطاب به سازمان ملل تاکید کردند که ادعای روز یک‌شنبه آمریکا صحت ندارد و تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران فعال نشده است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند