لیگ برتر والیبال به هفته دوم نرسیده اول حاشیه رقابت ها رخ داد. در این هفته اتفاقی عجیب در رامسر افتاد که نشان از بی نظمی و عدم نظارت درست مسئولان مربوطه بود. در حالی که تیم های شهروند اراک و هورسان رامسر در چارچوب هفته دوم باید به مصاف هم می رفتند اما این بازی بعد از تشریفات ابتدای مسابقه لغو شد!

تیم اراکی در هفته اول رقابت ها استراحت داشت و آخرین تیمی بود که حضورش در لیگ قطعی شد. با وجود اینکه این تیم سابقه حضور در لیگ برتر را هم دارد اما بدون آن که مجوز حضور بازیکنانش را گرفته باشد پای به این مسابقه گذاشت و همین علتی بود که ناظر مسابقه مانع از انجام بازی شد.

هر دوتیم هورسان و شهروند اراک مقدمات اولیه انجام بازی را انجام دادند اما ناظر دیدار به خاطر اینکه کارت بازی بازیکنان میهمان صادر نشده بود بازی را سه بر صفر به نفع هورسان اعلام کرد.

داشتن کارت مسابقه را می توان یکی از ابتدایی ترین قوانین برای حضور تیم ها در مسابقه به شمار آورد اما جای سوال دارد که مسئولان اراک چطور بدون آن که مجوز داشته باشند خواهان حضور در مسابقات هستند؟

اما طرف  دیگر ماجرا مسئولان سازمان لیگ هستند که گویی هیچ نظارتی روی بازی ها ندارند. آن ها چطور قبل از آغاز هفته دوم به شهروند اراک اعلام نکردند که تا زمان نگرفتن کارت بازی اجازه حضور در مسابقات را ندارند؟ مگر نه اینکه داور، ناظر مسابقه و سایر عوامل اجرایی توسط فدراسیون معرفی و تایید می شوند؟ پس چطور می شود که سازمان لیگ برای بازی که یک طرف آن هیچ مجوزی ندارد، داور انتخاب می کند؟

اگر مسئولان تیم اراک را در این موضوع مقصر بدانیم اما باید انتقاد جدی تری را به سازمان لیگ کرد که چرا نمی تواند حتی چنین قانون ابتدایی را اجرا کند؟ سازمان لیگ که قبل از شروع مسابقات دائم از اجرای قوانین صحبت می کند و حتی رئیس فدراسیون هم از لزوم اجرای بی چون و چرای قانون می گوید اما در عمل شاهد این اتفاق عجیب هستیم.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند