نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا مدعی شد ایران نسبت به زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ به دستیابی به بمب اتمی نزدیکتر شده است.

جو بایدن در ادامه انتقادات از سیاست خارجی دولت فعلی واشنگتن گفت: واقعیت این است که ایران امروز نسبت به زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ به بمب هسته‌ای نزدیکتر شده است. هر روزی که او (ترامپ) مسئول امنیت ملی ماست، دشمنان ما (بیشتر) جسارت یافته و مردم آمریکا در معرض خطر هستند.

معاون پیشین اوباما اخیرا همچنین در یادداشتی برای پایگاه خبری سی ان ان از شکست کارزار فشار حداکثری ترامپ علیه ایران گفت و مدعی شد امروز ایران از هر زمان دیگری به ساخت سلاح هسته‌ای نزدیک‌تر شده است و ترامپ هم هیچ گزینه‌ای برای مقابله با آن ندارد. در حال حاضر آمریکا در مقابل ایران تنها مانده است. سیاست‌های ترامپ باعث نزدیک‌تر شدن روسیه و چین به ایران شده و روابط فراآتلانتیک را متزلزل کرده است.

بایدن گفته است: در صورت پیروزی من در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر، در گام نخست تعهدی محکم برای جلوگیری از دستیابی تهران به تسلیحات هسته‌ای از این کشور خواهم گرفت و در گام بعدی راهی مطمئن دیپلماسی به ایران پیشنهاد خواهم کرد. اگر ایران بپذیرد که به طور کامل توافق برجام را اجرایی کند، ما نیز به تعهدات خود ذیل آن بازخواهیم گشت تا نقطه شروعی برای آغاز مذاکرات حاصل شود.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند