وزارت خارجه کشور پاکستان دراعتراض به قتل ۱۱هندو مذهب پاکستانی در خاک هند کاردار سفارت این کشور را احضار کرد.

گزارش ها حاکی است اسلام آباد اعلام کرد: تحقیقات آزادانه در این پرونده حق پاکستان است ولی متاسفانه دولتمردان هند نسبت به درخواست های پاکستان بی توجهی می‌کنند.

پاکستان خواستار اعلام جزئیات قتل 11 تبعه خود در خاک هند شده و تاکید کرد: هند طبق قوانین بین المللی موظف است تفصیلات این پرونده را اعلام کند.

وزارت خارجه پاکستان تصریح کرد: از دید اسلام آباد سازمان اطلاعات و امنیت هند (راو) عامل اصلی قتل این افراد به جرم عدم همکاری اطلاعاتی است و اگر هند دلایلی دارد که این ادعا را رد می‌کند باید ارائه کند.

اسلام آباد اضافه کرد: بازماندگان قربانیان این حادثه معتقدند عزیزانشان بارها از سوی سازمان اطلاعات هند مورد تهدید قرار گرفته بودند تا علیه پاکستان جاسوسی کنند.

وزارت خارجه پاکستان افزود: عدم همکاری هند در این پرونده روابط دو کشور را تیره تر می‌کند و مشکلات منطقه جنوب آسیا را افزایش خواهد داد.

طی روزهای اخیر یک خانواده هندو مذهب پاکستانی که از مدتی قبل به هند مهاجرت کرده بودند درخاک این کشور قتل عام شدند و 11 نفر از اعضای این خانواده کشته شدند.

پاکستان مدعی است سازمان اطلاعات و امنیت هند به دلیل عدم همکاری این افراد برای جاسوسی علیه کشورشان آنها را به قتل رسانده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند