AFC سرانجام در مورد وضعیت تیم الوحده تصمیم گیری کرد. 

طبق اعلام رسمی AFC و کمیته فرعی ویروس کرونا در لیگ قهرمانان آسیا، در ماده 4.1 از دستورالعمل های ویژه مسابقات AFC در طی بیماری همه گیر Covid-19 آمده است: "درصورتی که تیم یا باشگاه شرکت کننده به دلیل محدودیت سفر یا هرگونه محدودیت دیگر در ارتباط با ویروس Covid-19 قادر به سفر به کشور میزبان یا  استادیوم مسابقه نباشد. ، تیم شرکت کننده / باشگاه شرکت کننده  از مسابقات خارج می شود." با استناد به این بند، تیم الوحده امارات از گروه A مسابقات خارج شد و تمامی امتیازات و گل‌های این تیم از جدول رده بندی پاک شد.

با این اتفاق، باشگاه استقلال که در انتظار اعلام رسمی خبر برگزاری یا عدم برگزاری دیدار با الوحده بود، امشب هم یک جلسه تمرینی را پشت سر می‌گذارد و آبی‌ها حالا فرصت بیشتری برای آماده سازی خود خواهند داشت چرا که دیدار بعدی آن‌ها یکشنبه 30 شهریورماه مقابل الشرطه عراق خواهد بود.

براساس اصلاحیه که در جدول گروه A رقابت‌ها صورت خواهد گرفت، حالا شانس تیم‌ها برای صعود به مرحله حذفی دوچندان شد؛ با حذف الوحده امارات و نتایج به دست آمده این تیم در دیدارهای رو در رو، گروه A مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به شرح زیر است:

1. الاهلی عربستان / 3 امتیاز - تفاضل +1

2. الشرطه عراق / 1 امتیاز - تفاضل 0

3. استقلال ایران / 1 امتیاز - تفاضل -1

 

این مطلب برایم مفید است
316 نفر این پست را پسندیده اند