ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره جلسه عصر امروز (یکشنبه ۲۳ شهریور) کمیسیون متبوعش اظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون با حضور آقای آذری جهرمی برای بررسی تهدیدات امنیتی فضای سایبری کشور اختصاص داشت.

وی افزود: در این جلسه آقای آذری جهرمی ضمن ارائه گزارشی از روند پیشرفت و توسعه شبکه ملی اطلاعات به موضوع سپر دفاعی یکپارچه در فضای سایبری کشور پرداخت و همراهان ایشان نیز گزارشی درباره سپر دفاعی برای حفظ امنیت در فضای سایبری کشور ارائه دادند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: آقای آذری جهرمی تأکید داشت که نگاه توسعه شبکه ملی اطلاعات است و نیاز داریم که اصول حکمرانی لازم برای فضای مجازی را تدوین کنیم و ما بر حاکمیت جمهوری اسلامی در فضای مجازی اصرار داریم.

عمویی خاطرنشان کرد: در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اشاره شد که از مجموعه ۲۳ جزء لازم برای توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات ۲۰جزء مستقر شده و در زمینه‌های دیگر کار برای توسعه ابعاد مختلف شبکه ملی اطلاعات ادامه دارد.

وی اضافه کرد: در این جلسه بر لزوم تقویت جستجوگر ملی و پیام رسان‌های بومی تاکید و اشاره شد در حال حاضر اندروید ایرانی بر روی برخی گوشی‌ها فعال است و باید برای توسعه این سیستم عامل از این ظرفیت استفاده کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی ملاحظاتشان را درباره ابعاد مختلف حکمرانی در فضای مجازی ارائه کردند و تهدیدات فضای مجازی اعم از  تهدیدات حریم خصوصی و یا تهدیدات مشتمل بر داده‌های کلان کشور را مورد اشاره قرار دادند. انتظار می‌رود وزارت ارتباطات در جهت حکمرانی و حمایت و حفاظت از داده‌های کشور و حریم خصوصی استفاده کنندگان از فضای مجازی نهایت تلاش را داشته باشد.

عمویی در پایان تصریح کرد: در این جلسه ادامه مواد طرح تشکیل سازمان پدافند غیر عامل مورد بررسی قرار گرفت که همچنان این موضوع در دستور کار کمیسیون باقی ماند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند