بنابر اعلام اسکای نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پنجشنبه شب در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد که کشورش در دوره ای بسیار کوتاه شمار نیروهای خود در عراق را به حدود ۲۰۰۰ نیرو کاهش میدهد.

وی در این کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفید از اظهارات مقام آمریکایی که گفته بود تا دو الی سه ماه آینده نیروهایمان به حدود ۳۵۰۰ تن در عراق کاهش پیدا میکند هم فراتر رفته و اعلام کرد تنها تا ۲۰۰۰ نیرو در عراق می مانند.

رئیس جمهور آمریکا همچنین به توافق عادی سازی روابط میان امارات و اسرائیل اشاره کرد و گفت: "فلسطینی ها وقتی ببینند دوستانشان در کشورهای عربی روابزشان را با اسرائیل عادی سازی کرده اند آن ها هم به این مساله تمایل پیدا میکنند."

وی گفت: به "پیشرفت های" زیادی دست پیدا کردیم و این دلیلی بر "موفقیت" دیپلماسی "شجاعانه" است. هفته آتی توافق رسمی در کاخ سفید میان امارات و اسرائیل امضا میشود.

ترامپ همچنین گفت: کشورهای دیگری هم به این توافق می پیوندند و آن زمان خبرش را به شما خواهم گفت. کشورهای دیگری هم هستند که آماده عادی سازی روابط با اسرائیل می باشند. امارات را "جنگنجویی بزرگ که مورد احترام همه است" رهبری میکند . مذاکرات با پادشاه عربستان هم آغاز شده است.

وی همچنین به سفر مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا به قطر برای شرکت در کنفرانس صلح افغانستان که قرار است از فردا شنبه آغاز شود اشاره کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند